Wpis z mikrobloga

Opłaca się pakować w Yamahę SR 125 na pierwszy motocykl?


@JakeKurtAcfino: jeśli taki Ci się podoba to opłaca się.

Maszyna już trochę stara, ale idzie kupić w okolicach 4-5k. Kwestia czy warto?


@JakeKurtAcfino: jeśli taką chcesz to tak, warto. Jeśli tylko motocykl chcesz to wg mnie nie.

Sam stałem przed takim wyborem i w końcu wybrałem skuter - mam wygodę i nowszy silnik który dobrze sobie radzi w mieście i
@JakeKurtAcfino: Cóż, kolega się ze mnie śmiał że kupiłem burgmana 125 zamiast CBR125 gdzie na CBR siedziało mi się jak na rowerze a swoim burgmanem objeżdżam jego ybr... To jest tylko narzędzie, cokolwiek za 5k będzie tylko starym motocyklem, laski majt przez głowę nie będą ściągać a w tej kasie posiadacze prawka kat A będą na nas patrzeć z politowaniem bo z daleka widać że to jakieś małe jest i w
@aarahon a to nie chodzi o niewiadomo jaki lans czy objeżdżanie czegokolwiek., Tu jest kwestia połączenia przyjemnego z pożytecznym, a jak coś mi się nie będzie podobać, to i przyjemność nie będzie ta sama :)
@patrykard dlatego nie patrzę na jakieś śmieszne oplastikowane moto gp 125, tylko na coś bardziej klasycznego i zwykłego :p
@JakeKurtAcfino 125 w manualu to jest idealne moto na rozpoczęcie przygody z moto o ile nie zamierzasz jeździć na wycieczki po 100km w jedną stronę, chociaż mam kolegę który pojechał z Radomia do Gdańska na cbr 125 jc50 i też się da ale to nie jest moto na takie trasy. Na bliskie dojazdy i do miasta jest wystarczający. Jeździłem takim sezon, tylko że właśnie cbr 125 i głównie miasto i było spoko.
@JakeKurtAcfino: Chłopaki powyżej generalnie dobrze Ci radzą, jeśli chodzi o walory użytkowe, skuter w mieście bije moto na głowę i mówię to jako posiadacz zarówno kibla jak i kilku moto. Oczywiście ostateczna decyzja będzie Twoja, ale jeśli wyżej cenisz sobie wygodę moim zdaniem kibel przebija tu moto, a już na pewno 125cc.

Skuter 125 w mieście vs moto (takie na A)
+ mało pali
+ bardziej wąski i zwinny
+ automatyczna
@knoor Chyba właśnie cała rzecz w tym, że jeździłem skuterem 50-tką za dzieciaka i chciałbym spróbować czegoś więcej. Tzn. nie chcę tej lekkości i zero-jedynkowości automatu, przy gorszych warunkach pogodowych i tak wsiądę w samochód, a jego ładowność mało mnie interesuje tak naprawdę :p
Ja nie pytam tu o to co czy wybrać moto czy skuter, a o to czy taka stara Yamaha na jeszcze szansę pojeździć? Czy są może lepsze modele
125 w manualu to jest idealne moto na rozpoczęcie przygody z moto o ile nie zamierzasz jeździć na wycieczki po 100km w jedną stronę, chociaż mam kolegę który pojechał z Radomia do Gdańska na cbr 125 jc50 i też się da ale to nie jest moto na takie trasy. Na bliskie dojazdy i do miasta jest wystarczający. Jeździłem takim sezon, tylko że właśnie cbr 125 i głównie miasto i było spoko. Bardzo
@knoor:
Jeśli chodzi o spalanie to cbr 125 w mieście przy dość dynamicznej jeździe pali 2,6l więc nie wiem czy to spalanie w skuterze jest mniejsze a jeśli nawet jest to czy aż tak bardzo. 
Jeśli chodzi o szerokość to skutery są często szersze niż moto, np cbr 125 ma 65cm szerokości a honda PCX 125 ma 75cm.
Jeśli chodzi o ubranie to przy upadku/wypadku nie jest istotne czy jedziesz skuterem