Wpis z mikrobloga

#keto
#carnivore

Wolno wpieprzać jajka!

Metaanaliza badan z lat 1966-2000.

"Conclusions: Our analysis suggests that higher consumption of eggs (more than 1 egg/day) was not associated with increased risk of cardiovascular disease, but was associated with a significant reduction in risk of coronary artery disease."

https://www.amjmed.com/article/S0002-9343(20)30549-0/fulltext
luk04330 - #keto
#carnivore

Wolno wpieprzać jajka! 

Metaanaliza badan z lat 1966-20...

źródło: comment_16124347274sjMZUwHK5ZRCKhszx1ZMQ.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • 3
@lizakoo rozpuszczam masło na wolnym ogniu, wbijam jajka i solę. Potem smażę je niemal jak sadzone. Gaz malutki, mieszam tylko białko nie tykając żółtka. Robisz delikatne ruchy tak długo aż całe białko się usmaży. Wyłączasz ogień, rozwalasz żółtko i mieszasz z białkiem. Wykładasz na talerz.
  • Odpowiedz
@lizakoo: Na patelnie trochę masła daj, jebnij z dwa jajka np, zmniejsz ogień do minimum i przykryj pokrywą. Jajko robisz do momentu jak widzisz że białko już jest ładne stałe (a nie glut). Od tej chwili zdejmujesz patelnie z ognia i odkładasz na bok tak na dosłownie chwile żeby przygotować sobie talerz. Pokrywe zdejmujesz przenosisz jajo na talerzyk i gotowe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@anonymous_derp no jest coś w tym ale wiesz, po latach chrzanienia o śmierci od jajek dobrze, że coś takiego się pojawia. Link mi nie działa na telefonie, zobaczę później na kompie.
  • Odpowiedz
@luk04330: Ja je jedno do dwóch jaj dziennie i zaczęłam wszędzie jajo czuć :/ wcześniej to rzadko jadłam jajka, może dlatego


@Neko-chan51: parafrazując suchara, poproś partnera żeby się umył ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz