Wpis z mikrobloga

#silenthunter #subsim

Gram w SH5 na całkowitym arcade 0% ( pierwszy raz gram w to coś xd ), ale ostatnio próbuję pobawić się vanillowym TDC. I czy ktoś może mi powiedzieć, czy wklepywany kąt i odległość powinienem mierzyć od peryskopu czy od wyrzutni torped? Chyba że przy dużych odległościach to nie ma znaczenia.

I ostatnio polowałem na lotniskowiec, był dosyć blisko w odległości ok. 850 metrów, wszystkie dane raczej wpisałem poprawnie, bo wszystko miałem podane na mapie. Wycelowałem w bearing 20, poczekałem aż okręt podpłynie pod celownik, wystrzeliłem 4 torpedy w 4 równomiernie oddalone fragmenty okrętu, nie ruszając peryskopem i tylko czekając aż lotniskowiec przepłynie, a mimo to wszystkie i tak trafiły w pierwszą połowę okrętu zamiast równomiernie go przeorać na całej długości. Nie wiem czy coś źle obliczyłem, czy może pod złym kątem byłem ustawiony do takiego strzału czy może złą prędkość torped ustawiłem ( najpierw strzelałem najszybszymi, potem średnimi )? Na dodatek to była moja trzecia próba, bo przy dwóch pierwszych torpedy ustawione na detonator magnetyczny po prostu przepłynęły pod kadłubem. Za trzecim strzelałem już w kadłub. Może zanurzenie z książki jest źle podane? Typ okrętu rozpoznałem dobrze. Przy atakach na frachtowce torpedy magnetyczne normalnie się odpadały.

Pominę już to, że szukałem tego lotniskowca z ponad godzinę, a po jego zatopieniu gra nie odnotowała tego i nadal jest 0/1 w misji ( ͡° ͜ʖ ͡°)