Wpis z mikrobloga

jest ktoś kto ma żaluzje fasadowe?

1. Bardzo bym chciał zobaczyć filmik jak zachowują się na dużym wietrze - czy serio wiatr jest w stanie je rozwalić
2. Przy dużym wietrze lepiej żeby lamelki były ustawione w poziomie czy pionie (w przypadku gdy żaluzja jest opuszczona na dół).?
2. Czy jak się ma żaluzje fasadowe to jak się jedzie na urlop to się je zamyka (żeby nie było widać co jest w środku) czy otwiera (żeby wiatr ich nie rozwalił)

#budujzwykopem #budowadomu #okna
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hipodrom:
Ad 2. Lepiej żeby poziomo - mniejsze opory
Ad drugie 2 ;) robisz "stacje pogodową" i jak za mocno wieje to stacja sama podnosi żaluzje, a jak wiatr słabnie to je z powrotem opuszcza
  • Odpowiedz
@animagani: no właśnie pytanie do osób które mają żaluzje. Na ile to jest marketing żeby sprzedać stację z czujką wiatru za ponad 1k a na ile nie ma to sensu. Zawsze można ustawić sobie alert wiatrowy w apce w telefonie i zdalnie je zamknąć.
  • Odpowiedz
@hipodrom: no właśnie mam żaluzje, i powiem że jak porządnie wieje to trzeba je schować. Osobiście nie mam jeszcze czujki, ale planuje dorobic.

Główny powód to taki, że czasem w środku nocy okazuje się że jednak wieje i trzeba je przedstawić na poziomo. Co do pelnego zwijania to zdarza się może ze dwa razy do roku.

Możesz zacząć bez czujnika wiatru i najwyżej potem dolozysz.
  • Odpowiedz
@animagani: o kurde, to mam szczęście że cię spotkałem bo nie znam nikogo kto ma żaluzję. Więc zasypię Cię pytaniami :)
1. Jakie masz żaluzje? Jakieś konkretne prowadnice?
2. Może to od prowadnic zależy opór na wiatr?
3. U mnie wycenili żaluzje z I kategorią wiatrową (najniższą chyba) - Krispol - wiesz coś o tym, masz lepsze? warto?
4. Czy nie pozbawiłeś się gwarancji montując żaluzje bez czujki ? W Krispolu przynajmniej chyba tak jest.
5. Czy dłuższe lamelki są bardziej wrażliwe na wiatr? Jakie
  • Odpowiedz
@hipodrom:
AD 1. i 2. Żaluzje Z90, Firmy Isotra (czeski producent żaluzji). Z moich doświadczeń wskazuje, że dużo zależy od prowadnic, ale trudno powiedzieć jakie są różnice między "modelami" prowadnic. Na pewno jest różnica między prowadnicą a linką. U siebie mam dwa okna narożne "stepowane" (czyli szyba klejona do szyby, bez słupka) i chciałem za wszelką cenę uniknąć masywnych prowadnic w miejscu łączenia się szyb. Z tego powodu przy rogach mamy linkę, na krawędzi zewnętrznej normalną prowadnice. I np dzisiaj, przy dość sporym wietrze, żaluzje które mają linkę w narożniku falują, te które są na prowadnicy są w miarę stabilne. Oczywiście żaluzje w pozycji poziomej, nie otwartej.

AD 3. Nie pomogę ;) nie mam pojęcia jakie to są obecnie parametry.

AD 4. Akurat mój sprzedawca nic mi nie wspominał o czujce i jej braku na
  • Odpowiedz
@animagani: kurde, wielkie dzięki za odpowiedzi! trochę mi to rozjaśniło.

Właśnie głównie chodzi mi o osłonięcie się od nasłonecznienia ale żeby nie robić z domu grobowca :) No i na pewno przyjemniejsze jest światło, bo całe okno wpuszcza np. 50%, a w roletach góra wpuszcza 0% a dół 100%.

U mnie nie będzie okna narożnego.. więc miałbym minimalnie łatwiej. Ale z czujnika wiatru planuję zrezygnować. Czujnik z pilotem to jakieś
  • Odpowiedz
@hipodrom: Wow, wyceny kosmos, ale może się tak ceny zmieniły? Ja robiłem w 2018 roku i też w sumie cena wydawała mi się kosmos. Tak prawdę powiedziawszy dawałem żaluzje tylko na okna południe/zachód. Mam sypialnie od północy i stwierdziłem ze tam nie ma sensu ;) Lubię zasłony w sypialni i wiedziałem, że tam blackouty się sprawdzą, a nagrzewać się nie będzie, bo nie ma z czego.

Generalnie z żaluzjami to
  • Odpowiedz
@hipodrom: Okna wyszły podobnie co żaluzje :D ale nie mamy HS, bo nie chcieliśmy. balkon normalnie otwierany i 3 duże fixy.
Nie powiem Ci jaka firma od żaluzji, bo nie wiem sama :< musiałabym grzebać w papierach od domu.
A były zakładane latem, więc już wszystko mi wyleciało z głowy :D
  • Odpowiedz