Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1300
Codzienny namiar na bezpieczną aborcję.

Moi drodzy, dziś o 12 pod sejmem został zaprezentowany projekt ustawy na temat aborcji stworzony przez komitet Legalna aborcja. Bez kompromisów.

Wszystkich ciekawych zapraszam pod ten link. Jakość dźwięku nie jest najelpsza, ale zawsze coś się uda wychwycić. :)

Jest to oczywiście tylko ogólny zarys, ale dziewczyny powiedziały kilka ważnych kwestii. M.in. że należy w końcu przestać mówić o aborcji jak o trudnej decyzji, bo nie zawsze tak jest. Są osoby, które wiedzą, że chcą aborcji w razie wpadki i dla nich ta decyzja jest bardzo łatwa.

Jeżeli jesteś w niechcianej ciąży, to pamiętaj - nie jesteś sama!

6/31

#aborcja #codziennepowiedzkomus <- tag do czarnolistowania
Pobierz Amishia - Codzienny namiar na bezpieczną aborcję. 

Moi drodzy, dziś o 12 pod sejmem ...
źródło: comment_1612362327bpUkyPG3LGA92PW31oKXrZ.jpg
  • 137
to, że forsuje się aborcje jako sposób antykoncepcji podczas gdy wpadki mają osoby bez pojęcia o tym kiedy kobieta jest gotowa na zapłodnienie. Serio tak ciężko nie #!$%@?ć się te 2 dni w miesiącu? aż takie to wyrzeczenie?


@jiwe: Aha, czyli przyznajesz wprost, że urodzenie dziecka ma być formą kary za niestosowanie antykoncepcji?

Zaiste - musi być z ciebie wielce miłosierny obywatel.
Zresztą ten argument o "odpowiedzialności" to tylko jeden, wielki, prawicowy bełkot. Przeklejam tutaj komentarz Quasiego w tym temacie:

(1) Odbieranie ludziom możliwości naprawienia przykrych konsekwencji swoich błędów lub losowych wypadków uzasadniane jedynie kultem "odpowiedzialności" samej w sobie, to ciężki absurd. Równie dobrze można by opowiadać się za odebraniem prawa do korzystania z pomocy medycznej ludziom, którzy z własnej winy doprowadzili do zaistnienia uszczerbku na własnym zdrowiu (w wyniku wypadków, ryzykownych działań, niezdrowego
Zamordowanie dziecka to właśnie odpowiedzialność w przeciwieństwie do powoływania na świat niechcianego dziecka i skazywanie go na niedostatek.

@pierogu: Dla was ameby lepiej zabić, niż pozwolić żyć w biedzie. Jesteście chorzy!
@jiwe: jakbyś się trochę poduczył tobys wiedział, ze organizm kobiety to nie jest maszyna działająca co do sekundy. Pomiędzy idealnymi cyklami z idealna owulacja, zdarzają się tez takie bez owulacji, jak i takie z podwójna owulacja - i te najczęściej kończą się zdziwieniem, kiedy opierasz się tylko i wyłącznie na kalendarzyku, będącym NAJBARDZIEJ zawodna metoda planowania rodziny.
A dni płodne w idealnym cyklu nie trwają dwóch dni tylko nawet 5, bo
@jiwe: ale wiesz, że nie tylko w dni płodne da się zajść w ciążę co nie, nawet uprawiając seks dzień przed miesiączką stosując antykoncepcje może dojść do zapłodnienia, co prawda jest na to bardzo mała szansa ale jest. Nawet więcej sam preejakulat może zapłodnić kobietę nie w dni płodne. Ale to trzeba cofnąć się do podstawówki, żeby takie rzeczy wiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zapster: Dotyczy mnie to, bo jestem kobietą i mogę takiej aborcji potrzebować. Do tej pory się to nie zdarzyło, ale jeśli by się tak stało to chcę mieć wybór i wiem, że nie jestem jedyna.

I tak, informowanie o aborcji, jej sposobach, przebiegu i nawet podawanie namiarów na, na przykład ADT, jest legalne. :)

Dodatkowo przypominam, że przerwanie własnej ciąży do 22 tygodnia JEST TAKŻE LEGALNE.
@jiwe: może to Ty się najpierw doucz ze przy antykoncepcji hormonalnej nje ma czegoś takiego jak dni płodne, bezpłodne i owulacje, a nawet okresów nie ma (są tylko krwawienia z odstawienia), a potem się wypowiadaj - np tabletki ze skutecznością 99% nie gwarantują bezpieczeństwa całkowitego wiec „wpaść z ciąża” można będąc nawet ginekologiem, bałwanie