Wpis z mikrobloga

Teraz przyjęło się krzyczeć "INCELE ŹLI", a termin incel wywodzi się od mimowolnego celibatu, czyli po angielsku "involuntarily celibate".

Twoją jedyną zbrodnią przeciw postępowcom jest to, że nie uprawiałeś nigdy seksu, więc jesteś łatwym celem. #rozowepaski cię nie lubią, bo jesteś nieatrakcyjny, #niebieskiepaski cię nie lubią, bo hehe prawik. Nikt cię nie lubi, nawet media jadą po tobie, jak po burej suce, a później zdziwieni, że skąd w tobie tyle negatywnych emocji. Najbardziej iceli nie lubią ci, opowiadający się za tolerancją, bo nie jesteś LGBT, nie jesteś innego wyznania, nie jesteś obcokrajowcem, więc można po tobie jechać, ile wlezie, a reszta przyklaśnie. To jak sytuacja w szkole, kiedy najsłabszy dzieciak w klasie jest bity na przerwach, a reszta klasy się tylko przygląda, nawet facetka ma wyj3bane i udaje, że nie widzi.

#ciekawostki #heheszki #przegryw
  • 127
  • Odpowiedz
@WykopekBordo:

Słowo incel pochodzi od mimowolnego celibatu, nie ma nic wspólnego z poglądami, więc nie ma co mu przypisywać czegoś


Słowo bielizna pochodzi od bieli, a bielizna nie musi być biała. Pojęcie na dziś: sofizmat etymologiczny.

Większość źródeł definiuje incela nie po prostu jako prawika. Incel to członek internetowej subkultury, która charakteryzuje się mizoginią i resentymentem względem normików, chadów etc. Niżej definicja z Wikipedii.

Incelem więc nie będzie 60-letni Józio
k.....k - @WykopekBordo: 

 Słowo incel pochodzi od mimowolnego celibatu, nie ma nic...

źródło: comment_1612349178DoGPXlCTkJGocmNv5X5deW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@WykopekBordo: W inceli jest najłatwiej uderzać bo nie mają się jak bronić i nikomu nie opłaca się za nimi wstawiać - porównanie do dzieciaka bitego w szkole gdzie otoczenie i nauczyciel odwraca wzrok bardzo trafne. Dodatkowo środowisko inceli w mass mediach opisuje się bardzo pobieżnie i krzywdząco bez krzty wnikliwości - myląc przyczyny ze skutkami i generalizując oraz dopisując szereg negatywnych cech - historycznie mieliśmy już nie raz do czynienia z
  • Odpowiedz
@WykopekBordo: "żeby nie zaruchać w dzisiejszych czasach to trzeba się postarać, hehe". Jak ja gardzę tym normictwem, jeszcze ci powiedzą, że musisz popracować nad swoim charakterem i wyglądem XD już #!$%@? na mental gym.
  • Odpowiedz
Większość źródeł definiuje incela nie po prostu jako prawika.

described the subculture as "part of the online male supremacist ecosystem"


@koroluk: Bardzo mądre te źródła, okazuje się, że jako Polak, którego kraj zawsze był peklowany przez inne kraje, ja jestem białym supremacjonistą, tylko poprzez swoje kaukaskie pochodzenie, tylko gdzie mogę wyciągnąć moje białe przywileje z bycia Polakiem, to chętnie skorzystam? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WykopekBordo: generalizacja jest #!$%@? i dotyka inceli tak samo jak inne grupy
Powstała bardzo kiepska reputacja inceli sugerująca że incel = mizogin, terrorysta
Podobnie jak
Czarny = przestępca
Żyd = machlojkarz chcacyy odebrać ci majątek
Feministka = killallmen, niszczycielka mężczyzn

Szkoda że mówienie o incelowych strzelaninach i mizoginii jest medialne, ale o skłonnościach samobójczych już nie. W stylu problemy inceli per se mamy w dupie, ale jak ktoś pod wpływem tych
  • Odpowiedz
@WykopekBordo: Tu nie chodzi o krytykę inceli samych w sobie za ich niepowodzenia u płci przeciwnej. Tylko o to, że incele często ratunku na poprawę swojego losu szukają w ideologiach prawicowych, a z tym wielu już się nie zgadza.
Gdybym dostawał złotówkę za każdy wpis na wykopie, gdzie jakiś incel jednym tchem żali się na swoje relacje damsko-męskie jednocześnie i obwinia lewactwo, to miałbym swoje własne 500+.
  • Odpowiedz
Tu nie chodzi o krytykę inceli samych w sobie za ich niepowodzenia u płci przeciwnej. Tylko o to, że incele często ratunku na poprawę swojego losu szukają w ideologiach prawicowych, a z tym wielu już się nie zgadza.


@lewoprawo: A ja jestem centrystą, jedynie obserwuje te wojenki prawicy z lewicą z popcornem w ręce, czemu mam być negatywnie postrzegany przez sam brak seksu?
  • Odpowiedz
@77023: Wtedy pewnie problem z incelami miałaby prawica. Po prostu zawsze kiedy wplatasz wątek polityczny w "incelstwo" czy cokolwiek innego, to musisz liczyć się z krytyką ze strony ludzi o odmiennych poglądach.
  • Odpowiedz
@lewoprawo: Czyli gdyby część inceli nie szukała ratunku w ideologiach prawicowych tylko cicho i anonimowo się wieszała po swoich piwnicach to wszystko byłoby cacy? Tonący brzytwy się chwyta, instynkt przetrwania jest silniejszy, przypominam że incele też są ludźmi - idziesz tam gdzie cię chcą albo tam gdzie przynajmniej nie jesteś negatywnie odbierany. Skręt w stronę radykalnej prawej strony jest SKUTKIEM nie PRZYCZYNĄ równie dobrze inceli mogłaby pozyskiwać lewa strona która z
  • Odpowiedz
@WykopekBordo:

Bardzo mądre te źródła, okazuje się, że jako Polak, którego kraj zawsze był peklowany przez inne kraje, ja jestem białym supremacjonistą, tylko poprzez swoje kaukaskie pochodzenie, tylko gdzie mogę wyciągnąć moje białe przywileje z bycia Polakiem, to chętnie skorzystam?


W tej definicji jest o męskiej supremacji, a nie białej supremacji.

A biała supremacja to nie pogląd, że każdy biały jest w doskonałej pozycji, tylko przekonanie, że biali są lepsi i
  • Odpowiedz
@Gorzki_stulejarz: No dobra, ale w takim razie nie bardzo rozumiem, z czym masz problem. Przyznajesz, że incele sięgają po ideologie prawicowe, ale oburzasz się kiedy ktoś ich za to krytykuje?
A co Ty byś chciał, żeby incelstwo dawało jakiś immunitet na krytykę polityczną? Incel może wygadywać prawicowe brednie i nie wolno go za to krytykować, bo on jest incelem i mu ciężko?

Pewnie skręt inceli w prawo jest skutkiem, ale co
  • Odpowiedz