Wpis z mikrobloga

ja bym się skupił na kwocie, a nie na odsetku pracujących. 85k rocznie to żadnej przepych, normalna pensja.


@pan_warell: tylko 10% tyle zarabia. Czyli co, 90% pracujących dostaje #!$%@?ą pensję?
  • Odpowiedz
@pan_warell: No. I do czegoś dochodzimy.

Nigdzie w Europie pracownik zarejestrowany jako B2B nie ma takich warunków jak u nas. A w większości państw za taki manewr skarbówka by zrobiła kipisz w firmie.
A u nas dalej "złodzieje, biorą mi 1500zł na zus"
  • Odpowiedz
@graf_zero: i mnie wlaśnie denerwuje to, że przy następnej podwyżcę muszę kombinować i iść na b2b, bo jak tego nie zrobię to zostanę wyruchany przez podatki (za różnicę w podatkach mogę sobie wziąć w leasing nowe auto xD) ¯\_(ツ)_/¯

Chciałbym sobie siedzieć na UoP i mieć spokój, ale państwo skutecznie mi to obrzydza i nie chce żebym im te podatki płacił.
  • Odpowiedz
@jeremy_bolm: @IcyHot: Możemy się licytować kto szybciej, mi chodziło tylko o to, że poziom wejściowy wydarzenia pod tytułem "wszedłem w drugi próg" to obniżka grudniowej pensji. ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
@Kempes zawsze przy tej okazji dodaje że 12 lat temu dochodziła jeszcze 30krotnosc, która była zaraz za drugim progiem i suma sumarum netto dużo się nie różniło. Teraz 30krotnosc to próg razy dwa prawie.
  • Odpowiedz
życzę Ci, żebyś kiedyś tyle zarabiał i poczuł jak ot jest oddać państwu 32% dochodowego xD Jest sobie październik, wchodzisz do aplikacji banku i się zastanawiasz, kto nagle Ci #!$%@?ł 1000zł xD


@pan_warell: oj tak, miałem to samo. Na szczęście mam żonę i w kwietniu odzyskam jakąś cześć moich pieniędzy. xD
  • Odpowiedz