Wpis z mikrobloga

Od kiedy powinno liczyć się ustawowe 14 dni z tytułu rękojmi? 1) dzien zgłoszenia reklamacji w systemie 2) dzien dostarczenia reklamowanego produktu przez kuriera do magazynu sklepowego 3) pierwsza zmiana statusu reklamacji w systemie na "potwierdzenie przyjecia reklamacji" (to nastąpiło dopiero 5 dni po dostarczeniu przesyłki) #rtveuroagd #reklamacja #rekojmia
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ejenes: weź też pod uwagę że sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się do zadań, cały proces reklamacji może trwać o wiele dłużej
@plop: wiadomo tylko czy w tych 14 dniach nie ma sie juz znalezc decyzja? Czy wymieniaja produkt na nowy czy moze odrzucaja reklamacje? Bo ja tak rozumiem to ustosunkowanie sie. Aktualnie produkt znajduje sie w serwisie producenta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ejenes: musi być decyzja - wymiana, naprawa albo zwrot gotówki. W dwóch pierwszych przypadkach może to potrwać jeżeli nową sztukę albo cześć trzeba ściągać z Chin
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ejenes: A to dziwne, bo wszędzie gdzie szukałem widziałem informacje, że decyzja o reklamacji musi zapaść w ciągu 14 dni od momentu wysłania zgłoszenia i to już problem sklepu, żeby zdążył w tym czasie odebrać towar od klienta, wysłać do serwisu i uzyskać jego ekspertyzę
@Beeercik: Zalezy od konkretnego przypadku. Jeżeli musisz im dostarczyć towar to liczy sie od: a) dostarczenia produktu do sklepu (wówczas Tobie to rybka kiedy serwis fizycznie otrzyma sprzęt do analizy). b) dostarczenia produktu na wskazany adres przez kuriera. Potwierdzili mi to na infolinii UOKIK.