Wpis z mikrobloga

@Ravan:

A poza tym jest fanatycznym konserwatystą

To akurat minus, nie przeczę (jeśli mówimy o konserwatyzmie na płaszczyźnie obyczajowej), ale pytanie na ile to jego faktycznie poglądy, a na ile gra pod skrajnie konserwatywny elektorat. Tak czy siak, jak mówią - nobody's perfect ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dutch - @Ravan: 
A poza tym jest fanatycznym konserwatystą
To akurat minus, nie prze...
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

Ty chyba też nauki humanistyczne kończyłeś.

Nie da się ukryć. Konkretnie nauki prawne. Czuję się tym bardziej uprawniony do śmiania się z mitologizowania doktoratu z tychże, przynajmniej nikt mi nie zarzuci stronniczości, bo jestem wykopowym programistą 20k ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czytałeś może te prace memcena?

Nie, aktualnie czytam "365 dni" Lipińskiej. Warto?
  • Odpowiedz
@Dutch: jeden dostał się sejmu, a drugi markuje swoim nazwiskiem najgorsze piwo, jakie w życiu piłem.

Zwycięstwo Zandberga jest oczywiste.
  • Odpowiedz
@wladyslaw-krakowski:
Czy większość - nie wiem, do pewnego stopnia na pewno, pytanie czy to 80%, 50%, czy 35%. Ja po prostu jestem gospodarczym "konserwatystą" i światopoglądowym liberałem, nie odbieram Mentzenowi ani nikomu innemu prawa do bycia zdecydowanie bardziej na prawo (ani na lewo) w kwestiach światopoglądowych.
  • Odpowiedz
@Majk_:

drugi markuje swoim nazwiskiem najgorsze piwo, jakie w życiu piłem.

Ha, czyli próbowałeś! Kolejne epickie zwycięstwo pana MentzenaPhD, któremu dałeś zarobić, drogi Majku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dutch: Światopogląd i sprawy społeczne w przestrzeni publicznej powinno się regulować w referendach. Prywatne zdanie jednostki nie może mieć większego znaczenia w tej przestrzeni od decyzji większości obywateli. Także tak naprawdę poglądy Biedronia, Mentzena, moje czy Twoje nie mogą definiować tego jaki pomnik czy plac czyjego imienia widzimy w mieście, oraz czy dzieci w szkole publicznej ma się uczyć o księdzach i kościele, czy o seksie gejowskim. Niestety w "pseudodemokracji" jaką
  • Odpowiedz
@wladyslaw-krakowski: skoro prywatne poglądy kogokolwiek nie mają mieć wpływu to dlaczego mają mieć wpływ prywatne poglądy większości i jeżeli większości to jakiej - większości na osiedlu, w dzielnicy, gminie, województwie, kraju, UE, kontynencie czy na świecie i dlaczego akurat takiej a nie innej oraz kto w tej kwestii ma mieć prawo głosu bo chyba nie niekompetentny motłoch? A jeżeli niekompetentny motłoch to z jaką częstotliwością mają być referenda bo motłoch zmienia
  • Odpowiedz
@ArpeggiaVibration:

koro prywatne poglądy kogokolwiek nie mają mieć wpływu to dlaczego mają mieć wpływ prywatne poglądy większości i jeżeli większości to jakiej - większości na osiedlu, w dzielnicy, gminie, województwie, kraju, UE, kontynencie czy na świecie i dlaczego akurat takiej a nie innej


Jak najniżej w jednostce administracyjnej. Od rady miasta/gminy jako najważniejszej jednostki administracyjnej aż po najmniej ważną, czyli instytucję ponadnarodową

niekompetentny motłoch?


Widzisz, ja osobiście uważam lewactwo i wojowników
  • Odpowiedz
@wladyslaw-krakowski: spoko, rozumiem - a co jeżeli to konserwatyści maja racje ze światopogląd jest weryfikowalny logicznie i przyczynowo skutkowo to czemu nie wyprowadzać dowodów logicznych i empirycznych w postaci skutków danych idei z czego z resztą mamy bazę historyczna, nauk prawnych i socjologicznych ok 5 tys lat i dalej tworzyć funkcjonalny model społeczno kulturowy unikalny w skali świata i kontynuować jego ewolucji w pełni funkcjonalnie, zamiast głosować i tworzyć następne rewolucje,
  • Odpowiedz
Warto dodać, że Zandberg wykładał na prywatnej uczelni, której rektorem był Jerzy Nowacki, ojciec jego ówczesnej dziewczyny, Barbary Nowackiej. Piękny przykład, że karierę przez łóżko mogą robić również mężczyźni.
  • Odpowiedz