Wpis z mikrobloga

No #!$%@? mać. Na OLX sprzedaje już kilka lat jakieś pierdoły mniejsze i większe. Zawsze nadaję paczkę jak tylko mogę, zawsze kilka procent spuszczę z ceny i odpisuje starannie, pełnymi zdaniami. A tu jeb... kilkadziesiąt transakcji i jedna ocena. Jaka? Negatywna oczywiście. Jakiś kapeć który napisał, że "obiecał mi sprzedać, ale sprzedał komuś innemu". No #!$%@?! W ciągu ostatnich kilku miesięcy miałem może 3 telefony od ludzi (bo imię nie pasuje do osób które pisały wiadomości, więc wnioskuje, że to ktoś kto dzwonił*)
- jeden typ chciał bym mu przedmiot przytrzymał 2 tygodnie, bo POSTARA SIĘ nazbierać kasę.
- drugi chciał na raty...
- trzeci próbował zbić cenę prawie o 40%

Któryś z tych kretynów dał mi negatywa mimo, że nic nie kupił i #!$%@? jeszcze, że "obiecałem mu sprzedać, ale komuś innemu sprzedałem".

* - według pomocy olxa można wystawić nawet ocenę osobie od której po prostu wzięliśmy numer. Wiec w sumie nawet nie wiem czy to "konkurencja" czy jakiś patafian który kliknął ikonkę by pokazało mu mój numer a potem z nudów napisał komenta. W każdym razie #!$%@? to niemiłosiernie.

#januszebiznesu #januszeolx #olx #logikaniebieskichpaskow #patologiazewsi
  • 17
  • Odpowiedz
@Mesiash_ten_prawdziwy: No właśnie też nie wiedziałem o tym. przypadkiem na telefonie zobaczyłem. Domyślam się, że chodzi o smartwatch. Ale przeglądałem wszystkie wiadomości o ten przedmiot i każdemu odpisałem a nikt nie wyraził chęci zakupu... Każdy jedynie "pomyśli, zastanowi się", ale nikt nie napisał "biorę", co najwyżej "dam znać w przyszłym tygodniu". #!$%@?.
chomik3 - @Mesiashtenprawdziwy: No właśnie też nie wiedziałem o tym. przypadkiem na t...

źródło: comment_1612259656xnlfi1QV0YgIRODYE6HHW7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Nie. Zwykłe konto. Jedyne co zrobiłem to zrobiłem "niezwykłego" to kupiłem i sprzedałem poprzez wysyłkę OLX. Jedynie to mi przychodzi do głowy. Może po prostu nikt Was nie ocenił i dlatego nie widzicie tej opcji.
  • Odpowiedz
@Meggi92: no dobra, ale z tego, co OP pisze, ocenił go gość, który nawet nic od niego nie kupił. Wchodzę w randomowe ogłoszenie, nawet w takie, w którym mam jakąś korespondencję ze sprzedającym i nie widzę żadnej opcji "oceń sprzedawcę".
  • Odpowiedz
@Meggi92: zaktualizowałem apkę na androidzie i choć własnych jeszcze nie mam, to w cudzych ogłoszeniach faktycznie pojawiło się "oceń współpracę". Na stronie webowej nie ma.
  • Odpowiedz
@Dibhala: Ja normalnie w chromie na telefonie to widzę.
@Jarek_P: w pomocy olx jest coś takiego:

Oceniasz tylko tych Ogłoszeniodawców, z którymi nawiążesz współpracę, np. skontaktujesz się ws. ogłoszenia.

Ale idąc tym tokiem, to można dosrać komukolwiek, nawet wysyłając pytanie "czy obniży Pan cenę o 99%?"
  • Odpowiedz
@chomik3: pytałem żeby potwierdzić to samo u kilku użytkowników olx.
Potwierdza się że tylko na słuchawach ta opcja jest widoczna (apka + niektóre przeglądarki mobilne), a nie że jest zależna od innych czynników (jak np. długość posiadania konta).

Trzeba by się nagimnastykować z przeglądarką na desktopie żeby jakoś "włączyć" opinie, ale szkoda na to czasu. Sama emulacja w opcjach developerskich to za mało.
  • Odpowiedz