Wpis z mikrobloga

Cześć!

Jako że na tagu #leasing przewijają się te same pytania dotyczące finansowania, a i zainteresowanie samym leasingiem jest ogromne, a skrótowe tłumaczenie procesu i kwestii podatkowych zajmuje ~1h rozmowy postanowiłem stworzyć poradnik leasingowy. Ze swojej strony postaram się zebrać najczęstsze pytania, które otrzymuje od klientów, ale również te, które pojawiają się na tagu. Fajnie, gdybyście w komentarzach zadawali pytania do leasingu. Im prostsze tym lepsze. Poradnik będzie skierowany do osób, które podchodzą do tematu 1 raz, ale również do tych bardziej wnikliwych i ciekawskich. Mile widziane pytania dotyczące #ubezpieczenia w leasingu oraz pytania o konkretne scenariusze np. nie płacę - co się dzieje? Poradnik będzie dostępny za ok. 1-2 tygodnie dla zainteresowanych na naszej stronie.

Dla większego zasięgu robię #rozdajo ekarty podarunkowej do wykorzystania w empik na 100 PLN ( )

Klasycznie zapraszam do śledzenia tagu #motoleasing oraz odwiedzenia naszej strony. Na tagu postuję co raz mniej, ponieważ treści pojawiają się na stronie w sekcji blog oraz na FB i IG

Zasady #rozdajo:
1. Losowanie w środę 03.02.2021 o 20:00
2. Losowanie przez #mirkolos
3. Zielonki BIORĄ udział
4. do wylosowania jest 1 ekarta podarunkowa, kod prześlę w PW wylosowanej osobie
5. W przypadku braku odzewu przez wylosowaną osobę przez 48h zorganizowane będzie kolejne #rozdajo ¯\_(ツ)_/¯

#finanse
OptiFinance - Cześć!

Jako że na tagu #leasing przewijają się te same pytania dotyc...

źródło: comment_1612255986kVXOylVA6jgxlz1krIz2fr.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
@fjord: Też. Leasing konsumencki oraz najem w Arval dla konsumenta. Poza tym kredyt samochodowy dla osoby prywatnej, ale nie chciałbym mieszać tych produktów, więc poradnik ma być stricte pod leasing dla firm/konsumenta.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@OptiFinance: to od siebie dodam pytanie. Ubezpieczenie/korzystanie z przedmiotu leasingowanego przez osoby bliskie, czyt. żona, rodzice. Jak to jest ustalane u najczęściej wybieranych leasingodawców :)
  • Odpowiedz
@OptiFinance: Jeśli dobrze myślę to przy braniu leasingu na starcie płaci się wkład własny + ubezpieczenie na 1 rok i ew. GAP. Potem czekam aż wyprodukują i dostarczą samochód. W obecnych czasach może się to mocno przeciągnąć (jak wszystko). Finansujący może się zniecierpliwić, że sprawa się przeciąga i przez to kolejne raty nie wpływają i zmusić mnie bym zaczął je płacić zanim odbiorę auto?
  • Odpowiedz
@Distrust: Raty co do zasady zaczyna się płacić z kolejnym miesiącem kalendarzowym od uruchomienia leasingu (przelania środków za auto od leasingu do dostawcy tj. dealera/komisu/sprzedawcy). Uruchomienie leasingu następuje w przypadku aut nowych w momencie otrzymania FV sprzedażowej od sprzedawcy wraz z dokumentami od auta (homologacja, karta pojazdu). Te z kolei są dostepne dopiero po przyjeździe auta ze składu celnego, czyli zazwyczaj 2-3 tygodnie przed odbiorem auta. Przy autach używanych uruchomienie leasingu
  • Odpowiedz
Biorąc samochód w leasing obowiązuje mnie ubezpieczenie od leasingodawcy czy mogę wybrać swoje? Nierzadko starając się samemu o ubezpieczenie samochodu jest ono tańsze niż te proponowane przez firmę leasingujaca
  • Odpowiedz
Jak firma leasingowa reaguje na kwestie „customowania” wyglądu pojazdu w przypadku chęci zmiany np.: koloru, felg itp.?
  • Odpowiedz
Jak to działa? Idę do salonu, wybieram auto dogaduje się z salonem w kwestii ceny i chce go wziasc w leasing. Pewnie podpisuje jakaś umowę. Co jeśli z różnych przyczyn nie dostanę leasingu? Jestem ugotowany bo zawarłem z salonem umowę zakupu czy mogę się wtedy wycofać z transakcji?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@OptiFinance: ok. Tesla model s plaid + chce wziąć w leasing. Można składać preordery w tym momencie. Jak to zrobić i czy mam wybór jeśli chodzi o firmę która udziela leasingu czy dupa zbita i tylko 1 firma udziela na teslę
  • Odpowiedz
@sphere: Jak najbardziej można wziąć swoje ubezpieczenie, zazwyczaj pobierana jest opłata administracyjna od leasingu w granicach ~200 PLN netto od polisy. Co do zmian jeżeli nie są to zmiany techniczne wymagające przejścia badania technicznego i dokonania zmian w dowodzie rejestracyjnym i mówimy o leasingu z obowiązkowym wykupem - firmy to nie interesuje czy zaszły jakieś zmiany. Felgi to już w ogóle część eksploatacyjna i nikt tego nie będzie weryfikował.

@hagendagen:
  • Odpowiedz
Często zamówienia na auto są tak sformułowane, że jeżeli klient nie jest w stanie uzyskać finansowanie to zaliczka jest zwracana, a czasami przepada.

@OptiFinance Kojarzysz, które firmy standardowo podchodzą do tego właśnie w taki fair sposób, czyli zwracają wszystko?
  • Odpowiedz
@Distrust: Niestety, to każdy salon ustalam sam. Ale bardzo często to leży w gestii handlowca, z którym współpracujesz.
@Thexil: Jaka jest cena Tesli i jakie warunki Cię interesują? opłata wstępna, okres, wykup? W jaki sposób kalkulujesz że taniej kupić za swoje?
  • Odpowiedz