Wpis z mikrobloga

Cześć!

Jako że na tagu #leasing przewijają się te same pytania dotyczące finansowania, a i zainteresowanie samym leasingiem jest ogromne, a skrótowe tłumaczenie procesu i kwestii podatkowych zajmuje ~1h rozmowy postanowiłem stworzyć poradnik leasingowy. Ze swojej strony postaram się zebrać najczęstsze pytania, które otrzymuje od klientów, ale również te, które pojawiają się na tagu. Fajnie, gdybyście w komentarzach zadawali pytania do leasingu. Im prostsze tym lepsze. Poradnik będzie skierowany do osób, które podchodzą do tematu 1 raz, ale również do tych bardziej wnikliwych i ciekawskich. Mile widziane pytania dotyczące #ubezpieczenia w leasingu oraz pytania o konkretne scenariusze np. nie płacę - co się dzieje? Poradnik będzie dostępny za ok. 1-2 tygodnie dla zainteresowanych na naszej stronie.

Dla większego zasięgu robię #rozdajo ekarty podarunkowej do wykorzystania w empik na 100 PLN ( )

Klasycznie zapraszam do śledzenia tagu #motoleasing oraz odwiedzenia naszej strony. Na tagu postuję co raz mniej, ponieważ treści pojawiają się na stronie w sekcji blog oraz na FB i IG

Zasady #rozdajo:
1. Losowanie w środę 03.02.2021 o 20:00
2. Losowanie przez #mirkolos
3. Zielonki BIORĄ udział
4. do wylosowania jest 1 ekarta podarunkowa, kod prześlę w PW wylosowanej osobie
5. W przypadku braku odzewu przez wylosowaną osobę przez 48h zorganizowane będzie kolejne #rozdajo ¯\_(ツ)_/¯

#finanse
OptiFinance - Cześć!

Jako że na tagu #leasing przewijają się te same pytania dotyc...

źródło: comment_1612255986kVXOylVA6jgxlz1krIz2fr.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Thexil:
Przykładowa kalkulacja leasingu dla przedsiębiorców oferowanego przez Santander Consumer Multirent Spółka z o.o. z siedzibą we Wrocławiu: cena zakupu 566.659 zł netto, opłata wstępna 138.498 zł czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy. Niniejsza propozycja nie jest ofertą w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Szczegóły u Doradcy.

Jest to na 99% najem. Zdecydowanie odradzam, to już dużo lepiej wychodzi leasing z wykupem i sprzedaż po finansowaniu.
  • Odpowiedz
@Thexil: cena netto: 558934,96 brutto: 687490
OW 15%: 103.123,50 PLN
59x 10.738,72 PLN
1% 6.874,90 PLN
Wszystko w brutto, w racie już GAP fakturowy. Łączna Suma Opłat: 105,90% bez GAP, którego składka wynosi 262,83 PLN miesięcznie.
  • Odpowiedz
@Distrust: Nie ma to znaczenia. W dodatku w 1 roku zazwyczaj AC ma klauzulę stałej sumy ubezpieczenia więc SU=FV. Ciężko o sytuację, aby doszło do dopłaty ze strony leasingobiorcy, chyba że klient nic nie wpłacał i do szkody doszło w ciągu tygodnia od odbioru auta. Wtedy przy rozliczeniu umowy będzie ustalone saldo do spłaty (tj. wartość auta) + zdyskontowane odsetki. Ale to są ekstremalne sytuacje.

P.S. Co do GAP płatnego
  • Odpowiedz
@OptiFinance: W sensie, że leasingodawca opłaca GAP jednorazowo i ja mam ten GAP wliczony w raty leasingowe czy po prostu przy podpisywaniu umowy muszę jednorazowo zapłacić całą należną sumę za GAP?
  • Odpowiedz
@Distrust: 1 wariant - leasing opłaca GAP jednorazowo, a Tobie udziela kredytu kupieckiego i spłacasz w ratach kredyt kupiecki leasingowi, a nie GAP towarzystwu ubezpieczeniowemu. Jest tez opcja GAPa zewnętrznego poza firma leasingową - wtedy najlepiej wychodzi płatność jednorazowa.
  • Odpowiedz
@OptiFinance: Dzięki! Zapodaj jeszcze przykładową kalkulację leasingu (porównam z moimi obliczeniami) i w miarę możliwości pakietu ubezpieczeń:

Kia Sportage IV T-GDI 177 KM 7DCT 4WD Black Edition Plus
Rocznik najnowszy, ale z racji takiej, że w tym roku ma wyjść 5 gen. to pewnie najnowszy katalogowo to 2020.
Kwota z wyposażeniem dodatkowym: 141 274 zł
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@OptiFinance:
1. Czy można leasingować auta sprowadzone z USA z licytacji na firmę? Jeżeli tak to jak to wygląda?
2. Czy można leasingować auto na firmę, jeżeli sprzedawcą jest Pan Mirek tj. osoba fizyczna?
3. Jakieś sposoby na odliczenie więcej niż 150000zł? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@OptiFinance auto wzięte w Arval na najem, 3490 netto rata. Auto stuknęlo lekko w inne, na naszym nie ma śladu najmniejszego.
Tamten gościu chce 700zl za lakiernika. Opłaca się bardziej dać mu gotówkę? Czy z OC? Jak ze skladka później?
  • Odpowiedz
@Distrust:
OW 25%: 35.318,50
47x 2.408,63
WK 1%: 1.412,74

Wszystko w brutto, w racie GAP. Ubezpieczenie to znacznie cięższy temat i tego nie da się w ciemno oszacować, ale dla nowych aut myślę że bezpiecznie jak założyć 3%-3,5% od wartości auta za pakiet
  • Odpowiedz
@kaluza88: Do leasingu finansowego będzie potrzebna faktura VAT-marża, więc auto musi przejść przez komis. Dla nievatowca to wyjdzie już korzystniej kredyt samochodowy dla firm. Jest się właścicielem pojazdu, tańsze ubezpieczenie, brak opłat, możliwość szybszej spłaty zobowiązania czy też nadpłaty.
  • Odpowiedz
@OptiFinance: Aktualnie mam właśnie kredyt samochodowy dla firm, ale wydaje mi się, że mają znacznie wyższe oprocentowanie względem leasingów, bo aktualnie mam chyba koło 9%, dlatego się zastanawiałem przy kolejnym kupnie nad tym.
  • Odpowiedz
@kaluza88: Tak, jest wyższa oprocentowanie, RRSO oscyluje w granicach 8-9%. Natomiast leasing finansowy będzie finansowaniem mało elastycznym tzn. nie można zmienić warunków finansowania, jest VAT od odsetek itd. Raczej marginalne sytuacje.
  • Odpowiedz
nie chciałbym mieszać tych produktów, więc poradnik ma być stricte pod leasing dla firm/konsumenta.


@OptiFinance: no ale i tak będziesz mieszał leasing dla firma z "leasingiem dla konsumenta" ;>
  • Odpowiedz
@DOgi: Tutaj poza kwestiami podatkowymi nie będzie różnicy. Postaram się to rozdzielić podrozdziałami. Samo OWU tych produktów jest niemal 1:1. Przy czym uważam osobiście, że leasing konsumencki to majstersztyk dla firm leasingowych ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Tutaj poza kwestiami podatkowymi nie będzie różnicy


@OptiFinance: czy auto z leasingu konsumenckiego można wykorzystywać w ramach działalności gospodarczej?
  • Odpowiedz