Wpis z mikrobloga

@nutka-instrumentalnews: 1 Wyszczepimy najważniejsze grupy które ogranicza hospitalizacje na pewno w tym roku
2 co masz na myśli, pisząc wykończenie działaności? Jakim wskaźnikiem będzie to mierzone? Bo recesji nie będzie w 2021 nawet przy upadku części firm usługowych. Rynek się za dobrze dostosowuje aby wpędzić gospodarkę w poważniejsze problemy.
@nutka-instrumentalnews: Wiesz co mimo wszystko duże miasta odczuły bardziej kryzys z powodu tego ze kryzys uderzył mocno w usługi, małe miasta ich nie maja. Ale wiadomo efekt wysokiej bazy dużych miast i tak będzie powodował to ze ich poziom będzie niewyobrazalny dla Polski B. Pełna zgoda nierówności pomiędzy miastami w Polsce są ogromnym problemem i tez nie widzę jakiegoś pola do poprawy w tym aspekcie. Dodam ze polecam najnowsza dyskusje polskiego
@wrzesien: Nie stosując intensywnej polityki fiskalnej, byłby tu kryzys jak w latach 20 ubiegłego stulecia. Dostosowanie firm jak najbardziej istnieje ale nie w takiej skali, aby miały sobie poradzić bez interwencjonizmu. Czy znasz przykład jakiegoś kryzysu z którego wyszedł sam wolny rynek bez pomocy?
@rekari1: @wrzesien: a widzisz problem w tym że to państwo ogranicza działalność własnie tam gorzej niż chiński covid..

ich problem taki że covid uśmierca gospodarkę "b" szybciej niż sączy taki np. zus..

obecnie w defensywie..

zobacz na taką osobę co ma kilka ha i musi być ubezpieczona w krusie dla programów z ARiMR

wg rządu może dorobić przez 3 lata TYLKO na zlecenie z minimalnym PRZYCHODEM a działalność może rozpocząć
@wrzesien: Austerity spowlnilo znacząco strefę euro po roku 2008. Tez w życiu nie czytalem naukowego artykułu argumentującego brak skuteczności interwencjonizmu w czasie kryzysu. Wydaje mi się ze również panuje obecnie konsensus naukowy co do potrzeby stymulacji fiskalnej.
@nutka-instrumentalnews: To nie jest do końca prawda dlatego ze aktywność gospodarcza była na niższym poziomie w krajach bez lockdownu a z duża dawka wirusa w społeczeństwie, przykład UK, Szwecja. Wiesz dyskusja o wysokości czy sensowności podatków się nie skończy szczególnie w Polsce która jest bardzo dużym zwolennikiem liberalizmu gospodarczego.
@nutka-instrumentalnews: Oczywiście, iż tu jest problem. Trzeba zlikwidować KURS oraz programy z ARiMR, nie może być tak, iż państwo dopłaca posiadaczom ziemi. To jest skandaliczne i jestem tym tam samo oburzony jak Ty. Zamiast dopłat podatek katastralny powinien być.

@rekari1: W większości krajów euro, o ile nie we wszystkich nie było austerity - wciąż wypłacano zasiłki i fundowano służbę zdrowia i inne tak - na dodatek jaki to ma związek
@rekari1: @wrzesien: problem to nie "posiadanie ziemi"

trochę odwrotnie Państwo wymaga abyś miał x ha bo innaczej wywala Ciebie z systemu nawet Krusu, czy innych UE...

przecież jak mam 1000 ha nieużytków, plaży to nie mogę być nigdzie ubezpieczony poza zusem, co jeżeli działalność jest sezonowa? nie mogę być bezrobotnym nie mogę być rolnikiem i przedsiębiorcą? to kim duchownym?

rozumiecie pradoksy tego..

do tego ziemi rolnej coraz mniej.. czy zasoby
@wrzesien: Twierdziłeś ze interwencjonizm państwowy przedłuża kryzysy gospodarcze, ja twierdze odwrotnie ze to właśnie brak interwencjonizmu je przedłuża. Ale spoko zaraz przejdziemy do pięknych ideologicznych dyskusji ;)
Ale spoko zaraz przejdziemy do pięknych ideologicznych dyskusji ;)


@rekari1: Przecież to jest ideologiczna dyskusja, które ma szeroki wachlarz możliwości niezgody. Czy było austerity czy nie było? Czy polityka monetarna to interwencjonizm czy nie? Kiedy polityka fiskalna to interwencjonizm a kiedy nie? A wciąż temat czy przedłuża kryzysy czy nie jest nie ruszony!

problem to nie "posiadanie ziemi"


@nutka-instrumentalnews: Oczywiście, iż to jest problem. Ludzie trzymają ziemię i nic z