Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8098
To się dziś wkur#####.

U mojej córki w klasie jest matka, która wychowuje sama córkę (rozstała się z mężem nie wnikam co się tam zadziało). Wszyscy w klasie pomagają jej finansowo: jakieś słodycze, zabawki, ciuchy dla córki. No i git.
Zaproponowałem wychowawczyni i jednej matce która w klasie jest skarbnikiem, że mamy również inny problem w klasie. Ojciec, który od niedawna wychowuje samotnie 3 córki (żona niedawno mu zmarła) i widać, że chłop robi co może żeby zapewnić byt tej rodzinie. Mówię więc zrzucamy się też na te dzieciaczki damy troszkę więcej kasy i załatwimy te dwie sprawy.

Co usłyszałem od wychowawczyni i tej skarbniczki (co to w ogóle za stanowisko xD). Problem jest im znany ale:

"To jest mężczyzna więc sobie poradzi, musi. A teraz trzeba pomóc tej biednej kobiecie."

Bez komentarza

#polska #szkola #ciekawostki
  • 222
@Caracas: Jak to w Polsce. Moja mama kiedyś w szpitalu leżała, a było w urzędzie coś do załatwienia i mama wszystkie dokumenty przygotowała, tata poszedł i #!$%@?ła z tekstem, że jak nie ma żony to jej pisemna zgoda jest potrzebna. W odwrotną stronę nigdy nie była potrzebna, wystarczył tylko podpis, a jak już pójdzie ojciec to nagle podpis na samym dokumencie nie starczał.
@Caracas: Ale co za problem, żebyś Ty to zorganizował? Przecież można poruszyć temat na forum i to nie jest decyzja wychowawczyni ani skarbniczki, tylko ogółu rodziców. Kto chce, ten pomoże. Już pomijam, że zorganizować pomoc dla faceta możesz poza szkołą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Caracas: To w obecnych czasach, środki klasowe to jakiś dodatkowy socjal na bombelki?
Rozumiem, brak opłat dla najbiedniejszych ale nie, że od wszystkich zbieracie jakieś dodatkowe środki na socjal który ty chcesz jeszcze rozszerzać.
Jak tak ci zależy to sam ich wspomóż a nie zwiększaj wszystkim opłaty na klasę.
@Caracas: nie tu się dopiero powinien zacząć cały wpis.

To wszystko dzięki patriarchatowi, który wykopki tak uwielbiają i biją niemca po kasku z zachwytu. Problem polega na tym, że pryszczacie chłopcy myślą, ze zagraża im feminizm, bo jakiś klub zorganizuje 8 marca zniżkę dla lasek na cośtam.

W rzeczywistości problemy meżczyzn generuje PATRIARCHAT:

1. To facet więc sobie poradzi (etos męskości)
2. To koieta wychowuje dziecko (problemy w sądach)
3. Faceci
@Caracas zróbmy jakąś zrzutkę, może uda się parę tysiaków uzbierać i pomóc chłopu i pokazać babom, że faceci też są razem i nie zgadzamy się na dyskryminacje (°°