Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8098
To się dziś wkur#####.

U mojej córki w klasie jest matka, która wychowuje sama córkę (rozstała się z mężem nie wnikam co się tam zadziało). Wszyscy w klasie pomagają jej finansowo: jakieś słodycze, zabawki, ciuchy dla córki. No i git.
Zaproponowałem wychowawczyni i jednej matce która w klasie jest skarbnikiem, że mamy również inny problem w klasie. Ojciec, który od niedawna wychowuje samotnie 3 córki (żona niedawno mu zmarła) i widać, że chłop robi co może żeby zapewnić byt tej rodzinie. Mówię więc zrzucamy się też na te dzieciaczki damy troszkę więcej kasy i załatwimy te dwie sprawy.

Co usłyszałem od wychowawczyni i tej skarbniczki (co to w ogóle za stanowisko xD). Problem jest im znany ale:

"To jest mężczyzna więc sobie poradzi, musi. A teraz trzeba pomóc tej biednej kobiecie."

Bez komentarza

#polska #szkola #ciekawostki
  • 222
  • Odpowiedz
@Caracas: jeszcze rok temu bym powiedział aby szukać gdzieś pomocy i nagłośnić sprawę, może gdzieś się coś da zrobić, za taką dyskryminację. Ale po 2020 i tym wszystkim co sie dzieje w polsce za rządów PiS to mysle ze nie ma sensu sie odzywać nawet, bo nic sie nie ugra.
  • Odpowiedz
@Caracas: porusz temat na wywiadówce/ na grupie na fb klasowej/messengerze? Teraz większość rodziców ma takie, jak się mówi do większego towarzystwa to takie idiotki mają mniej odwagi odmówić "bo tak"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@Caracas: a w tej bajce były też smoki? Z doświadczenia wiem, że kobiety z reguły są bardziej skłonne pomóc samotnemu ojcu niż matce ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz