Wpis z mikrobloga

Co myślicie o tym że w grafice trzeba mieć mocną psychikę? Albo być przeciętnie inteligentnym i ulegliwym, może pokornym i nie odważnym żeby nie mieć nic do tego że pracuje się tak jak komuś się podoba, i ktoś może przyjść i powiedzieć "mi się nie podoba, musi Pan to inaczej zrobić, ja lepiej wiem" i uszkadza tym samym u was jakąś formę czerpania satysfakcji z pracy, samospełnienia? No nie za bardzo jest gdzie czerpać zadowolenie z poczucia, że syto, dobrze się zrobiło swoją pracę, że to rozwinęło i jest coś z czego czuć można się dumnym, pokazać gdzieś na internecie itp. No bo przecież nie da się normalnie chyba tego znosić, jak sobie z tym radzicie? Czy w #programowanie jest tak samo? Czy tam po prostu zadowolenie i satysfakcja, bazuje na tym że wykonuje się wg. ścisłego wzorca, którego tutaj nie ma, co siłą rzeczy nie pozwala na wyżej wymienione?
#grafikakomputerowa #grafika #psychologia #pytanie #pracbaza #korposwiat
  • 4
Ja dzieliłem te dwie rzeczy. Jedno to komercyjne zarabianie kasy, robisz to co klientowi się podoba ale zawsze kwestionujesz jego wybór i podajesz konkretny argument najlepiej opierając go na przykładzie. Drugie to projekty, w których się realizujesz. Nie zawsze niestety odpowiednio płatne. Teraz akurat staram się robić tylko, to z czego jestem zadowolony.
@interpenetrate: w programowaniu mają lepiej bo klienci nie patrzą w kod, i mówią np. "tą pętlę to przesuń wyżej o dwa wiersze", jak to bywa w grafice. Dlatego się wyspecjalizowałem bardziej w UI/UX, visual design, gdzie klienci są bardziej świadomi, oczekują więcej ale też dają projektantowi więcej luzu, i wiedzą że jest specjalistą, projektuje się pod użytkowników a nie zlecających projekt, i jak ja mówię że np. ten element musi być
@interpenetrate: koledzy wyczerpali temat. Warto kiedyś przerwać tę passę uginania się pod presją klienta. To może Cię kosztować sporo nerwów, żeby znaleźć kolejnego, ale jeśli postawisz się jednemu i drugiemu, to później będzie Ci łatwiej pracować na twoich warunkach - bo z tego będziesz znany.

Jest w środowisku masa projektantów, którzy pracują tylko i wyłącznie na swoich warunkach. I to często gra na ogromnych budżetach.

Ja ze swojej strony mogę dodać