Wpis z mikrobloga

"Niewielu zniesie długą wojnę bez szkody dla ducha; długiego pokoju bez takiej szkody nie zniesie nikt. Ten okres pokoju 1870-1914 i pamięć o nim uczyniły białą rasę sytą, chciwą, obojętną i niezdolną znosić nieszczęścia: skutek widzimy w utopijnych wyobrażeniach i żądaniach, z jakimi dziś występuje każdy demagog, żądaniach wobec epoki, państw, partii, a zwłaszcza wobec „innych” bez zważenia na granice możliwości, na zobowiązania, osiągnięcia i niepowodzenia".


~Oswald Spengler
#konfederacja #spengler #strajk #protest
I.....o - > "Niewielu zniesie długą wojnę bez szkody dla ducha; długiego pokoju bez t...

źródło: comment_1612208090deNDBYnFxHTbFrGF0ndn0Z.jpg

Pobierz
  • 11
@ImInLoveWithTheCoco:

Heinrich Rickert zauważył, że poglądy Spenglera odzwierciedlają tendencję ku „przecenianiu biologicznego myślenia”[10], podczas gdy Martin Buber stwierdzał, że koncepcja człowieka jako „zwierzęcia drapieżnego” upada ze względu na niemożność przypisania zwierzęciom tworzenia historii[11]. Na koniec zarzucano Spenglerowi, iż autorytaryzm oraz biologizm jego pism stanowił inspirację dla wyznawców ideologii nazistowskiej[12]; mimo że wobec samego Hitlera autor Zmierzchu Zachodu zachował dystans, samo przejęcie władzy przez NSDAP przyjmował jako szansę na odrodzenie potęgi Niemiec.
@ImInLoveWithTheCoco: Patrząc na to wszystko to jednak powinniśmy być za aborcją. Aborcją tego kraju, aborcją tego społeczeństwa, aborcją tych elit politycznych, aborcją tego złego systemu politycznego. Wiem że to smutne co napiszę ale nie wierzę w jakiekolwiek zmiany patrząc jak to społeczeństwo z jednej strony jest zastraszone obrzydliwą pisowską propagandą medialną w sprawie obostrzeń a z drugiej strony tak ochoczo biorą udział w teatrzyku dla gojów z udziałem wulgarnego słownictwa rodem
@Aik32fr45yd: W skrócie jesteś po prostu smutny bo twoja armia nie protestuje przeciwko temu co Cię mierzi, a inna armia ma czelność protestować w innej sprawie?? Nikt nie broni Ci być liderem nowych protestów. Spróbuj, może Twoje postulaty też odbiją się wielkim echem :)
@Zordon_: Tja, a protesty tyle znacą co Ignacy a Ignacy guano znacy.
Protesty mają takie znaczenie jak zeszłoroczny deszcz - nic one nie dadzą poza śmiesznym kontentem internetowym i materiałami do telewizji żeby było o czym w tym smutnym i pustym państwie pisać i mówić.
Człowieku, nic mnie nie mierzi. Po prostu wiem jak to się skończy. A to że się skończy jak pisałem to już nie moja brocha, to po
@Aik32fr45yd: Zawsze za konsekwencje płaci „reszta” społeczeństwa, a nie kojarzę żadnego państwa, w którym choć odrobinę wolności nie jest wywalczona przez protesty. Gdyby nie pewien protest w naszym kraju, nadal oglądalibyśmy Dziennik Telewizyjny, chociaż TVPiS nie wiele się różni :)