Wpis z mikrobloga

Ekspozycja okien na północny-wschód to dobra opcja, czy będzie ciemno jak w dupie u nygersa? Mieszkanie na pierwszym piętrze.

Zastanawiam się, bo wynajmowałem jedno z ekspozycją na południowy-zachód i był piekarnik, tylko tutaj może być w drugą stronę. Szkoda mi to mieszkanie odpuszczać, bo ma fajny metraż, rozkład, lokalkę i cena też pasuje. Ma ktoś z was doświadczenie z takim ułożeniem i może się podzielić wrażeniami?

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #nieruchomosci
  • 12
  • Odpowiedz
Ja takie podobne wynajmowałem. Dla mnie było za ciemno. Generalnie słońce było do około 11, z kolei moja różowa była zachwycona, bo ona a kolei nie lubi jak jej słońce swieci za mocno.
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: Wynajmuje południowe - jest ciemno i gorąco. Kupiłem północno-wschodnie - jest dużo jaśniejsze. Także najlepiej jakbyś mógł mieszkanie obejrzeć wcześniej. Dużo zależy od bezpośredniego sąsiedztwa. Dodatkowo pytanie, czy lubisz jak ci słońce świeci bezpośrednio w okno. I pamiętaj, że jak słońce nie świeci ci w okna nie oznacza od razu, że w mieszkaniu będzie ciemno. To zależy od tego ile będzie okien w pomieszczeniu.
  • Odpowiedz
Nie mogę edytować, a jeszcze mi się przypomniało, że jak szukaliśmy dla siebie mieszkania to tez z taką ekspozycją jak piszesz znaleźliśmy, ostatnie w bloku, poza poddaszami, cena spoko, parter, fajny ogródek, ale okna ma północ i wschód. Mieszkanie w porównaniu z reszta porównywalnych z tamtego bloku było o 30k tańsze. Wisiało jeszcze długo do sprzedania, wiec coś chyba jest na rzeczy, ale jak zawsze, co kto lubi.
  • Odpowiedz
Zależy od rozmiaru okien, ich ilości i kształtu pomieszczeń. Mam okna na pn-wsch i u mnie jest jasno, ale nie są to podłużne pokoje jak korytarz z jednym oknem.
  • Odpowiedz
Pokój mojego jednego syna wychodzi na zachód- jest jasno, przyjemnie jasno, ale ciepło w lato - istnieje konieczność zasłaniania okna wiec i tak cały czas panuje półmrok.

Salon z kuchnia północny - wschód (tak chciałem) o tej godzinie jest już szaro. Dobrałem odpowiednio meble podłogę aby odbić światlo i mi to pasuje. Bardzo nie lubię męczyć sie w upalne dni i przysłonięte okna. Kwestia preferencji. Minus to wpadające agresywne światło rano
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: ja wynajmowałem z ekspozycją zach oraz południe. Pierwsze było piekarnikiem. Drugie było ciemne. Teraz mieszkam z ekspozycją wschód i jest jasno, nie nagrzewa się tak. Ciężko stwierdzić nie widząc okolicy.
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: musisz zobaczyć mieszkanie, bez tego nie da się ocenić. sam mam taką ekspozycję, ale mam w mieszkaniu dwa duże okna i duże drzwi balkonowe na północ i trzy duże okna na wschód w tym jedno od podłogi, dodatkowo od wchodu mam dużą przestrzeń z placem zabaw na dole, więc słońce ma idealne warunki do wpadania i jest bardzo jasno od rana do w sumie popołudnia
  • Odpowiedz