Wpis z mikrobloga

@LibertyPrime: ogólnie to się zgodzę, że nauka i wartości chrześcijańskie same w sobie w większości niosą ze sobą pozytywny przekaz i życie według tych zasad pozwala człowiekowi wyzbyć się w sobie wielu wad dzięki czemu można stać się lepszym człowiekiem, ogólnie też jakby zagłębić się bardziej to można znaleźć tam odpowiedzi na pewne pytania dzięki, którym zrozumiemy świat, dzięki czemu jest ono moim zdaniem najbliżej prawdy, która poznajemy m.in. dzięki nauce,
a czego złego dzieci mogą się nauczyć w kościele? Nauczanie kościoła to uniwersalne wartości, które gdyby każdy wyznawał świat byłby lepszym miejscem. Nie jestem wierzący, ale chętnie zaprowadzę moje dzieci do kościoła.


@LibertyPrime: mogą się nauczyć jak się bada prostatę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,26736436,ksiadz-mial-zawsze-krawiecka-miare-kazal-sie-masturbowac-mierzyl.html
@Volki: Oczywiście Bóg wie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na początek zapoznać się z Mapą pedofilii i filmami Sekielskich, potem dotrzeć do raportów dot. kościelnej pedofilii w Niemczech, Australii i Irlandii, i z pewną dozą ostrożności ekstrapolować wyniki na polskie warunki. Odpowiadając na pytanie - więcej.
Pytam ile było w kościele? Bo rozumiem, że mówimy o budynku, podczas którego była odprawiana msza.


@Volki: Lel, a skąd mam wiedzieć jaki procent gwałtów zadanych przez księży miał miejsce w budynku? Dobrze wiesz, że mam na myśli instytucję kościoła, i odwracanie kota ogonem to zagrywka niska i żenująca.
@reynevayen No nie możesz tak pisać, bo dzieci zaprowadzasz na mszę. Podobnie jak robisz to na zgromadzenia. Jeśli wymyślasz teraz Kościół jako wspólnota, to nie możesz porównywać to do zgromadzeń.
@Volki: Owszem, mogę, jak najbardziej. Żeby pokazać OP-owi, że organizacja której tak broni jest zdecydowanie bardziej destrukcyjna niż Strajk Kobiet, i prowadzenie dzieci w jej sidła może uczynić dziecku większą krzywdę.