Wpis z mikrobloga

@fervi: veracrypt raczej nie trzyma nic istotnego w tablicy partycji, prędzej w swoim nagłówku. Nie sprawdzałem jeszcze jak ale przeleciałbym czymś co mi partycje wykryje. Do tego GPT ma kopię po drugiej stronie dysku ale jak nadpisałeś gparted to pewnie też jebło
Nie wiem czy miałem w ogóle. Po prostu cała przestrzeń dyskowa była veracryptowa (czyli cały /dev/sdb)


@fervi: czyli nie miałeś tablicy partycji. ale to wciąż wydaje się być easy, sprawdziłbym testdiskiem albo jakimś narzędziem veracrypt. Więcej ci nie napiszę bo nie korztystałem z veracrypt
@Kryspin013: Tylko do końca nie wiem co w testdisk zrobić. Pierwsze pytanie jest jakiej używałem tablicy partycji. Prawdopodobnie None.

Wykrywa "Unknown" - Type
I btrfs podać nie mogę, bo wiadomo - zaszyfrowana. Natomiast nie ma "Truecrypt" / "Veracrypt"

Jest coś co niby odzyskuje - testcrypt (pod Win), ale nie umożliwia podania całego hasła (1 literka XD)
Jest coś co niby odzyskuje - testcrypt (pod Win), ale nie umożliwia podania całego hasła (1 literka XD)


@fervi: wow

Wykrywa "Unknown" - Type

I btrfs podać nie mogę, bo wiadomo - zaszyfrowana. Natomiast nie ma "Truecrypt" / "Veracrypt"


@fervi: Zrób klona dysku i działaj na klonie albo zbackupuj chociaż pierwsze sektory np kilka kilkanaście MB danych (więcej niż potrzebujesz ale w razie w)
@Kryspin013: Pierwsze sektory mogę, tylko nie wiem co dalej.
W teorii nawet Veracrypt jest zabezpieczony na taką ewentualność, ale jeśli GPT zapisuje się na końcu - to backup nagłówka poszedł w cholerę. Tylko nie wiem jak z początkiem, czy tam też nie ruszał ...
W teorii nawet Veracrypt jest zabezpieczony na taką ewentualność, ale jeśli GPT zapisuje się na końcu - to backup nagłówka poszedł w cholerę. Tylko nie wiem jak z początkiem, czy tam też nie ruszał ...


@fervi: nie, GPT się zapisuje i na początku dysku i na końcu i może mieć chyba do 2MB rozmiaru. Ale ty nie miałeś tam tablicy z tego co piszesz wyżej więc #!$%@?ć to. I nie wiem
@Kryspin013: No to jak tak pojechał GPT to ciężko :D Veracrypt robi backup, a skoro nadpisał i tu i tu to nie wiem.

Czemu Veracrypt - Veracrypt i btrfs możesz odpalić na Windowsie zawsze, a dm-crypt już niekoniecznie.

Z jednej strony jestem #!$%@?, z drugiej dobrze może się stało. Trzymałem tonę filmów, których nie oglądałem, bo może kiedyś. Raczej ciężko to odbudować, ale to nie są jakieś klucze prywatne do kryptowalut
No to jak tak pojechał GPT to ciężko :D Veracrypt robi backup, a skoro nadpisał i tu i tu to nie wiem.


@fervi: Doczytaj se o gpt, chyba, że te pliki nie były aż tak ważne ¯\_(ツ)_/¯

btrfs możesz odpalić na Windowsie


@fervi: A bo ty masz dwa systemy. Nawet nie wiedziałem, że winda btrfs ogarnia.

(ale tutaj zabezpieczenia na 120% mam zrobione XD)


@fervi: Zamiast jednego znaku to
@Kryspin013: Mam Windowsa, ale nie używam - dawali do laptopa. Domyślnie Windows oczywiście nie obsługuje btrfs, ale twórcy btrfs zrobili port na Windowsa.

W sensie hasło ma 65 znaków moje, ale chyba Truecrypt obsługiwał 64 znaki
W sensie hasło ma 65 znaków moje,


@fervi: powyżej iluś znaków długość czy skomplikowanie hasła nie specjalnie zwiększa bezpieczeństwo

Domyślnie Windows oczywiście nie obsługuje btrfs, ale twórcy btrfs zrobili port na Windowsa.


@fervi: Wiem, że port. CHodzi mi o to, że w ogóle taki port istniej biorąc pod uwagę jak windows sobie nie radzi nawet z microsoftowymi filesystemami.