Wpis z mikrobloga

#fm20 #footballmanager #fmweekly
Hej! Zapraszam do kolejnej części cyklu.

2. Sezon 19/20: "Powrót z zaświatów"
Na świecie koronawirusowy lockdown, rozgrywki naszej rodzimej serie B (B-klasa) wstrzymane. Nie można 3 razy w tygodniu wyjść pokopać, FM w przecenie - nic tylko zacząć grać. Bez bicia przyznam - pierwszy w życiu kupiony FM.

Zacząłem na rozruch lokalną drużyną, Lechem. Na transfery grosze, więc kupiłem jakiś ogórków, których znalazłem w Internecie. W większości były to niewypały.

Myślałem, że pierwszy sezon z młodymi graczami będzie ciężki. Skład jednak jest moim zdaniem lekko przesadzony, typowy samograj. Bardzo uniwersalni gracze(Jóźwiak oba skrzydła, Puchacz lewa flanka, Ramirez najlepszy na prawym schodzącym napastniku). Przebojowi młodzi + doświadczenie Tiby, Ramireza i Gytkjaera. Gytkjaer ustawiony jako Poacher(Lis pola karnego) ładował bramki po dobitkach lub dośrodkowaniach młodych. Grałem w ustawieniu 4-5-1, w środku z Moderem jako Mezzala, i Marchwińskim jako ofensywny pomocnik. Marchwiński miał super przebłyski, niestety nie trzyma formy, i szybko się męczył. Puchacz przeciętny na każdej pozycji, ale dobrze mieć gościa, który pokryje całą lewą stronę.

Jedyny problem jaki się spotkałem, to rozbicie trzonu drużyny. Sprzedałem Tomczyka do Watford(Watford skupuje większość polskich talentów), więc fochy zaczęli strzelać Gumny i Jóźwiak. Na dodatek obaj co chwilę w kręgu zainteresowania silniejszych klubów. Co pojawienie się plotek podwyższałem pensje obu panów, więc końcem końców nie puściłem ich nigdzie :) Z Moderem i Marchwińskim był mniejszy problem, nie mieli ciśnienia na wyjazd. Pod tym względem jest chyba łatwiej niż w poprzednim FM, jaki grałem(FM11). Wystarczy renegocjować kontrakt na wyższy i spokój na jakiś czas. Swoją drogą pewnie ich kariery lepiej by się potoczyły, gdybym nie trzymał ich do 22 roku życia w polskiej lidze.

Link do transferów

Robiąc screena połapałem się, że ustawiłem funty jako walutę(zawsze grałem ojro). Połapałem się dopiero po 10 sezonach :)

Po tak długiej przerwie nie miałem problemu ze zdobycie mistrza, jadąc głównie na młodzieży. Trochę byłem zawiedziony, ale co tu robić w czasie lockdownu.

Do zobaczenia za tydzień, we wpisie:
3. Sezon 20/21: "Europejskie wojaże"

wołam: @aut91 @Schneider91 @lczernecki @So_I_Scream @19karol90 @dobrepicko @LordDockers @snorli12 @klcn123 @kumkumczyta @hekerakaobywatel @Gooral7 @Irinolld @lukwac
Polub ten wpis, żebym dodał do listy wołanych lub obserwuj #fmweekly
Jeśli nie chcesz być dłużej na liście wołanych, daj znać :)
  • 2
@saviola7: powodzenia, mi aktualnie trochę się znudził save Jaga. Zacząłem grać TSV 1860 Monachium, aktualnie zmierzam po awans do 2. BL. Planuje w oparciu o akademię stworzyć tam jeden z silniejszych klubow w DE ale to ładnych parę lat potrwa