Wpis z mikrobloga

Cześć #mirkowyzwanie
Wylosowałam zestaw:

a) Zdobądź jeden ze szczytów z Korony Gór Polski.
b) Przygotuj trzy nowe potrawy, których jeszcze nigdy nie robiłeś (przystawka, danie główne oraz deser).
c) Zbuduj duży domek z kart.

Zestaw zadań bardzo mi się podobał. Po pierwszym przeczytaniu, pomyślałam, że wykonam 1 zadanie, bo i tak z niebieskim planowaliśmy spontaniczny, szybki wyjazd w góry. Jednak przez sesję, pracę i zepsuty samochód nasze plany się pokrzyżowały. Wybrałam więc drugie zadanie, które jednak wydawało mi się dość proste więc postanowiłam je sobie utrudnić - jeszcze nigdy nie gotowałam wegańsko ʕʔ.
Na przystawkę przygotowałam smalczyk z fasoli z cebulą, na chlebie żytnim na zakwasie. Chleb zrobiłam jakiś czas temu i miałam w zamrażarce, więc z niego korzystałam.
Na danie główne wjechało tofu, którego nigdy nie jadłam ani nigdy nie przyrządzałam. Skorzystałam z przepisu Jadłonomii - tofu zmieniające życie. Podałam z ryżem jak na biednego studenta przystało.
No i deser - tofurnik czekoladowy ze śliwką na spodzie z ciastek owsianych.

Smalczyk z fasoli moim zdaniem to złoto - ma konsystencję taką samą jak prawdziwy dżem ze świni. Bardzo mi smakuje i napewno zrobię nie raz, jednak jeszcze potestuję różne firmy które produkują fasolę
Tofu zmieniające życie - no mojego życia nie zmieniło. Chyba nie przepadam za słodko - słonymi smakami, jednak nie zrażam się i następnym razem pokombinuję ze składnikami i do sosu dodam mniej cukru.
I matko jedyna tofurnik. Boże, JAKIE TO JEST DOBRE. Jest słodkie, mocno czekoladowe, kompletnie nie czuć tofu, kaszy jaglanej ani mleka kokosowego. Zrobiłam go trochę inaczej niż w przepisie - do gorącego mleczka nie dodałam przypraw, a jedynie gorzką czekoladę żeby mogła się rozpuścić. Ciasto naprawdę mnie zaskoczyło, jest absolutnie fenomenalne. Napewno zrobię je nie raz ( ʖ̯)
Pozwolę sobie otagować #weganizm, bo chyba się wkręciłam w wegańskie jedzonko :D
szpinag - Cześć #mirkowyzwanie
Wylosowałam zestaw: 

a) Zdobądź jeden ze szczytów z K...

źródło: comment_1611933182uHDqs0VAp0KwOwYAzf4wro.jpg

Pobierz
  • 13
Smalczyk z fasoli moim zdaniem to złoto


@szpinag: moim zdaniem też!
@faramka: i absolutnie popieram tylko i wyłącznie smalec z Jadłonomii!
A z tofu najbardziej lubię curry albo oszukane bolognese :)