Wpis z mikrobloga

W 2019r przeprowadzono 1110 zabiegów aborcji
Zakładam, że rodzice nie chcieliby się zajmować dziećmi, gdyby tych aborcji nie przeprowadzono więc:
jakieś 444 dzieci urodziłyby się z Zespołem Downa ( średnia długość życia 49 lat)
nawet 111 dzieci z zespołem Turnera lub innymi wadami, które nie wpłynęłyby na długość życia (75 lat dla mężczyzn, ale nie bądźmy aż takimi optymistami i przyjmijmy - 70 lat)
do 111 dzieci zespół Patau i inne wady - do 3 lat
Załóżmy, że reszta umrze tuż po narodzinach

-Koszt opieki okołoporodowej (musi być wystarczająco dużo położnych), porodu (2000-2500zł może być z komplikacjami) oraz pobytu w szpitalu (zazwyczaj dłużej niż dzień + wyżywienie w tym czasie)
-4000zł za urodzenie niepełnosprawnego dziecka dla rodziców
-10% z tych 444 dzieci z ZD czyli prawie 45 dzieci będzie potrzebować operacji ponieważ urodzi się z towarzyszącą ZD wadą (najprawdopodobniej serca) - około 350 tysięcy złotych pokrywane z NFZ za operację (mogę się mylić, ale to nie są tanie rzeczy)
- Miesiąc pobytu dziecka w Domu Dziecka kosztuje do 2000zł (przyjmijmy górną granicę, bo to dziecko z niepełnosprawnością),
- Rehabilitacja dziecka z ZD kosztuje 300-1000zł miesięcznie (w DD pewnie bedzie to tylko jakaś terapia zajęciowa), o innych wadach nawet nie ma co mówić)
Do tego 500+ będzie wypłacane z Budżetu Państwa przez cały okres dziecięctwa (placówce lub rodzinie zastępczej)
Po opuszczeniu placówki dorosły przejdzie na utrzymanie DPS (2500zł miesięcznie minimum) lub otrzyma rentę i mieszkanie socjalne oraz pomoc MOPS.
Zasiłek pogrzebowy 4000zł wypłacany MOPSowi, który organizuje pogrzeb

Także zakaz aborcji ze względu na wady płodu dotyczy 0,003% populacji Polski
ale jego skutki - wszystkich podatników

Czy ktoś wie jaki plan ma na to #konfederacja z jednoczesnym zmniejszeniem podatków?
#aborcja
  • 2