Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki i Mirabelki, #kawosze lubiący #kawa i #porannakawusia co polecacie do parzenia tejże z automatów. Tak wiem że prawdziwa to tylko z kolbowego, celebrowana jak nabożeństwo, jedynie mielona na młynku żarnowym...

Ale ja szukam czegoś w pełni automatycznego, budżet do 2000 złotych, że spieniaczem mleka (zbiornik). Tak jestem leniwy, ale kawy po barbarzyńsku nie upije.

#pytanie #pytaniedoeksperta #ekspresdokawy
  • 13
  • Odpowiedz
@hiperchimera: stosunkowa młoda firma która specjalizuje się przede wszystkim w produkowaniu doskonałych ekspresów do kawy oraz akcesoriów dla kawoszy. Dobra jakość sprzętu, fajny serwis, a reszta to juz zależy od ciebie co do niego wsypiesz, bo moim zdaniem ziarno robi 80% roboty. Przeglądnij ich ofertę bo warto
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hiperchimera: Delonghi z dzbankiem. Zaczynasz z automatami, więc kombajn ci nie potrzebny. Spokojnie ecam 23 ci wystarczy. Ma dzbanek więc po zrobieniu kawusi odstawiasz go do lodówki i się nie przejmujesz. Ma też pokrętło regulujące spienianie mleka. Za 1600 spokojnie zaczniesz w automaty.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hiperchimera: To zależy. Zwykle działają sprawnie jeżeli o nie dbasz, czasem wyciągniesz zaparzacz, lekko smarem przeciągniesz uszczelki, przepłuczesz od czasu do czasu z kamienia . Ja co jakiś czas serwisuję kilkuletnie i starsze delonghi i tragedii raczej nie ma.
Najczęściej pada w nich grzałka, ale to trzeba mieć pecha, bo trafia się takich kilka tylko.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hiperchimera: Tak. Nawet jak nie masz, to jeżeli co jakiś czas użyjesz odkamieniacza, wszystko będzie śmigać. Chyba że mieszkasz w Krakowie i woda skrzypi lecąc z kranu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz