Wpis z mikrobloga

Mirki, konsultacji potrzebuję. Podłoga w piwnicy do zrobienia. Stan jak na foto. Lekki spadek na środku (ok. 3cm), ma być na równo teraz.

Chce wylać na tym co jest posadzkę, betoniarka jest. Piasek płukany 0-2, cement, plastyfikator. Proporcje wagowe piasek cement 6/7:1.

Kupiłem włókna polipropylenowe. Na dziurę po przekątnej chce położyć dwa arkusze siatki stalowej do wylewek, zalać na grubość od 4cm przy ścianach do 7cm na środku. Ściągnąć po rurkach 1/2 i zatrzeć paca styro.

Dawać folię czy nie dawać? Jak nie dawać to gruntowac starą wylewkę? Ten kawałek z odsłoniętym gruntem zasłonić folią?

Skuwanie starej odpada, za duzo roboty a piwnica jest wysoka więc te kilka cm nie robi różnicy.

Co o tym myślicie?

#remontujzwykopem #budujzwykopem #budownictwo #zrobtosam
  • 14
@morghul:
Zaizolowana piwnica?

Strop/posadzka na górze zaizolowane?

Zagruntował bym to cytryną - profi primer na grubo. Potem (jeśli jest różnicy tylko 4 cm i zakładając, że nie wali grzybem ani wilgocią) wylewke samopoziomującą SAM którą możesz sam wylać i wszystko.

Jeśli wali grzybem, to bym docieplił, wrzucił folie i zalał posadzką.

Piwnica ze ścian podsiąka czy nie? Były izolacje robione?
@Flinio fundamenty zaizolowane i ocieplone od zewnątrz, grzybów brak, raczej sucho.
Co ma strop nad piwnica do rzeczy?
Samopoziom wyjdzie w drogo, potrzeba około 0,6m3. Samopoziom mogę zejść trochę z grubością ale to i tak wyjdzie jakieś 20 worków min. Czyli koło 600zl a z betoniarki 100.
@morghul:
Utrata ciepła - jeśli grzyba brak i np. masz wyżej zrobione ogrzewanie podłogowe to w sumie nic.

Skoro jest tak jak mówisz, to betoniarka, fotlia, na to siatki i poszli. Chociaż ja i tak pod to z 2cm styropianu bym dał. Na wszelki wypadek. A posadzke przejechał nie gruntem, a folią w płynie.
@Flinio jak dam folię czarna to nie ma sensu malować folią, zastanawiałem się tylko czy ja "sklejać" że starą czy nie. Styro nje chcę. Za grubo wyjdzie już.
@morghul:

Utrata ciepła - jeśli grzyba brak i np. masz wyżej zrobione ogrzewanie podłogowe to w sumie nic.

Skoro jest tak jak mówisz, to betoniarka, fotlia, na to siatki i poszli. Chociaż ja i tak pod to z 2cm styropianu bym dał. Na wszelki wypadek. A posadzke przejechał nie gruntem, a folią w płynie.

To stary budynek 100 letni prawie. Stropem się nie zajmuję, nie moja broszka ;)
@morghul: tam pewnie izolacji pod ścianami już nie ma, szału nie będzie. Wyrównaj to zaprawą taką jak napisałeś, zrób dylatację przy ścianach, rozłóż folię 0,5 z wywinięciem na ścianę i możesz zalewać. Jak ma to być już na gotowo to lepiej lać b20, nie wytrze się tak szybko.
@Robolkop dałbym b20 ale logistyczny problem ;). Pomaluje się latem chlorokauczukiem i #!$%@?, nie wytrze tak szybko. Zresztą będzie piec likwidowany i gaz wjedzie to nie będzie powodu żeby łazić 10x dziennie do piwnicy.
@Robolkop wiem ale myślę że to by było strzelanie z armaty do muchy, wyleje z tego piasku 0-2 i myślę że starczy. Tam już co miało osiąść to siadło bo ostatnio w podłodze było grzebane z 15 lat temu