Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SwidraVytra: co xd tabletki antykoncepcyjne normalnie idziesz po receptę i kupujesz na np miesiąc dwa, jakbyś miał jakikolwiek kontakt z kobietą to byś wiedział jak to działa teoretyku ręczny xdd teleporada działa całkowicie normalnie a pomoc doraźna to jest lekarz po godzinach i w niedzielę, który działa zupełnie jak normalny lekarz xd nie rób problemów gdzie ich nie ma
@gnt_1: Ale to są problemy. Teleporada nie działa normalnie ale widzę, że pan teoretyk chyba o tym nie wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ty myślisz, że w kraju bez edukacji seksualnej to 16 latka ruchająca się z kolegą to będzie miała takie rzeczy na stanie?

A to wtedy powiesz, że rodzice mają się tym zajmować, może jeszcze dupe dziecku podetrzeć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SwidraVytra: ile razy korzystałeś z teleporady? Bo ja korzystam średnio raz w miesiącu i działa xd a co do 16 latek no to przypominam że antykoncepcja hormonalna nie jest tylko lekiem na ruchanie a w dużej mierze lekiem pomagającym kobietom radzić sobie z okresem, dlatego nawet 14 latka może mieć zapas i przyjmować regularnie.
@gnt_1: Jak co miesiąc do innej poradni, to może była by to coś warta statystyka.

Nie zmienia to faktu, że dostęp jest utrudniony, bo lekarz może recepty nie wydać, a farmaceuta odmówić sprzedaży ¯\_(ツ)_/¯

Z taką logiką, to aborcja jest legalna ale to trzeba wyjechać za granice i najlepiej ją zaplanować. Tak w razie co ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Shatter: To fajnie, że TY nie miałeś. Ale czasem warto spojrzeć dalej niż na swoją sytuację.

Poza tym, antykoncepcja to nie tylko gumki czy tabletki, ale cały szereg innych środków, do których u nas nie ma łatwego dostępu. Ba, nie ma wiedzy o tym że takie środki są. Tabletka po powinna być dostępna normalnie w aptece, a nie "wystarczy pójść do rodzinnego". Phi. Wystarczy pójść do apteki i to by było
@Shatter: Problem polega na braku wiedzy na temat antykoncepcji. Są też inne formy - implanty, zastrzyki, spirale. Jak mam wybrać inną, najlepszą dla mnie antykoncepcję skoro nawet o niej nie wiem? Wiem, wiem, mogę se poszukać w internecie, ale to powinno być ułatwione, taka wiedza powinna być łatwo dostępna, jakieś wiarygodne źródła, nauka w szkole. A teraz mamy np sytuację, że chcesz założyć spirale a ginekolog ci powie że nie nie,
Pobierz CudMalina - @Shatter: Problem polega na braku wiedzy na temat antykoncepcji. Są też i...
źródło: comment_16118243773t1y7efXl4sJhEIQdwmYY3.jpg