Wpis z mikrobloga

Cześć, szukam laptopa do 4000zł (w razie potrzeby mogę nieznacznie powiększyć budżet) który będzie służył studentowi głównie do nauki, oglądania filmów, oraz przeglądania internetu. Zależy mi na szybkiej pracy oraz niezawodności, małym wymiarom oraz wadze.

- najlepiej gdy to był jakiś lekki i poręczny ultrabook
- ekran może być 15'''
- 8-16 GB RAM
- dysk SSD, moze byc 120gb albo 250gb
- grafika dedykowana
- dobry procesor

Macie coś może do polecenia?

#laptopy #sprzetkomputerowy #komputery
  • 10
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1 to na e zostanie tak dużo przy obecnych cenach laptopów poleasingowych :P

A na poważnie to sam szukałem czegoś z mobilnym ryzenem (konkretnie 4700u i 4500u + dwa sloty na ram) i w 15 calach jest bieda straszna. Jak sobie wpiszesz w X-kom powyższe filtru to zobaczysz co jest. Raczej nie możne tutaj mówić o ultrabooku i jeszcze dedykowanej grafice. Jeśli zmienisz zdanie na 13-14 cali to już jest więcej
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: To dla siostry, architektura wnętrz. Chyba tam jakichś programów-kombajnów nie wymagają, a ja się zastanawiam dla niej w ogóle nad Macbookiem Air z 2019, wiem że słabe bebechy ale duża wygoda, i z całym ekosystemem by jej się integrowało.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@topsy-turvy: to ja bym sie najpierw dowiedział jakie programy używa lub będzie uzywac.
Potem wymagania.
A potem sprzęt.

Bo moze sie okazać ze komp za 2kzl tez bedzie ok.

A jak ty zaczynasz od mcbooka to sorry
  • Odpowiedz
@topsy-turvy: wydaje mi się że na architekturze wnętrz będzie się sporo używało programów do renderowania, czyli przyda się wielowątkowy procesor i min 16gb ramu. Na 14" też nie bedzie się wygodnie pracowało. Pamieteam jak swego czasu musiałem jakiś projekt zrobić w sketch-up i drzewo 3d renderowało mi się z godzinę- myślałem że laptop mi wybuchnie.

Natomiast jeśli dopiero zaczyna studia to chyba zacznie od przedmiotów ogólnych/technicznych + rysunek a nie
  • Odpowiedz