Wpis z mikrobloga

Sportowe lata 90. S03E09: 80 B4 Coupe

W dzisiejszym odcinku najnudniejsze auto w tym sezonie, czyli Audi 80. W sedanie jest ich dalej całkiem sporo, ponieważ 1.9TDI to niezniszczalna jednostka, a zarówno wykonanie i montaż to najlepsze czasy teutońskiej myśli technicznej. Przebiegi spotykane na OLXie to często 400kkm+ i pewnie zrobi drugie tyle.

Jeśli chodzi o odmianę coupe, to była rzadko spotykana w Polsce, ostatnim razem widziałem na żywo ten samochód gdzieś w okolicach 2017 roku i od tamtej pory ani razu. Wiadomo - sprowadzało się raczej bardziej praktyczne sedany i kombiaki, a wygląd coupe nie zachwyca, jest totalnie zwyklacki, coś jak auta w tle jeżdżące w San Andreas.

Odnośnie właściwości jezdnych się nie wypowiadam i nie mam pojęcia, czy wszystkie silniki benzynowe były dostępne w coupe. Obstawiam, że raczej bez diesli, najsłabszej benzyny i najmocniejszej odmiany S2, czyli od 2.0E do 2.8E, 115-174KM (potrzebne źródło).

Za tydzień ostatni odcinek tego sezonu, w którym wystąpi prawdziwa petarda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rzetelnafura - polecam obserwować
#samochody #motoryzacja #carspotting #carboners #audi
DerMirker - Sportowe lata 90. S03E09: 80 B4 Coupe

W dzisiejszym odcinku najnudniej...

źródło: comment_1611756887LLjVrMMlqvfnes7RslS0Dq.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trll: ani trochę nie kumasz o czym mówię xD i sam się gubisz w tym co mowisz. "90" qp miało 2.2 20V Q lub nie. 80 miało 2.3 NG/AAR. Ty cały czas twierdzisz ze jedyny inny modelowo to S2 który ma 20VTQ . Ja nic nie mówiłem o 2.2 bo tych nie było ani w B3 ani w B4. B2 miało 2.2 (KV) i S2 miało ABY i 3B
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RS64B: to dyskutuj jakoś normalnie a nie podajesz silniki po ilości zaworów, 10v/20v w coupe było kilka i ja mam się domyślać o ktory silnik ci chodziło. Ja się nie gubię, tylko ty wprowadzasz w błąd. Nie było 90 czy 80 coupe i to czy silnik mial 4/5/6 garow nie zmienia tego.
  • Odpowiedz
@trll: nie mam o czym dyskutować, pisałem ze miałem 90 qp, napisałeś ze takich nie było. Miałeś? Widziałeś książkę serwisową? Wlepkę w bagażniku? Pisało Audi Coupe? Nie zacząłem z silnikami, nie zacząłem dyskusji. Próbujesz być mądrzejszy niż marka która to produkuje biorąc info chyba z wiki?(nie jestem pewny). Jak chcesz kogoś pouczać to się upewnij :) zwlaszcza ze czasem nie wiesz z kim dyskutujesz :) pozdrawiam z ASO Audi :)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RS64B: audi ten model zawsze reklamowało jako coupe a nie jako inny typ nadwozia 80 czy 90. Szkoda ze po wpisaniu vinu zawsze wyjdzie ci model 80 coupe b3 lub b4 a nie jakas 90. Skoro miałeś nie trudno wstawić zdjęcie "nalypki" na klapie.
  • Odpowiedz
@RS64B: @trll Ci dobrze mówi, nie było w ogóle takiego oznaczenia jak Audi 80/90 Coupe w w oficjalnej nomenklaturze Audi tylko było po protu Audi Coupe albo w przypadku S2, Audi S2 Coupe. Wiele źródeł podaje różne, często sprzeczne informacje ale Audi Coupe to Audi Coupe a nie 80 B4 Coupe albo 90 Coupe. Typ 85 i 8B zawsze miał jedno oznaczenie i to się nigdy nie zmieniło, a
  • Odpowiedz