Wpis z mikrobloga

Cześć, w sobotę stałem się posiadaczem dziary na przedramieniu. Kazali mi 4 dni smarować bepanthenem i owijać, więc na dziś wypada jakby ostatni dzień. Jednak już dziś schodzi mi mocno skóra. Czytałem, ze nie zaleca się zrywania albo jakiegoś peelingu, ale smarując bepanthenem, robi się jakby peeling. Sądzicie, że powinienem już głownie nawilżać i bepanthen odstawić?
#tatuaze
  • 12
Ogólnie chciałem tez podpytać o taką rzecz. Kilka znajomych osób opowiadało, że przez folię doznali odparzeń, że było w niej gorąco itd. Trochę się zastanawiałem, po czym w salonie powiedzieli mi, że od folii się wszędzie odchodzi (chyba że specjalistyczna, taka spożywcza właśnie odpada) bo nie przepuszcza powietrza, a ta rana ma oddychać jak najwięcej i zasugerowali owijanie tego podkładami higienicznymi. Tak tez robię i w sumie jest elegancko, prawie tego nie
@manamana90: Mi nałożyli folię typu second skin, kazali nosić 24h i tyle, wszystko szybko i ładnie się zagoiło. Imo jak nie jesteś narażony na jakieś wielkie zanieczyszczenia w danym momencie to nie ma sensu w ogóle zawijać tatuażu, bo jak już wspomniałeś- skóra nie oddycha.
@manamana90: ja już od jakiegoś roku nie używam bepanthenu ani alantantu. Do smarowania świeżych używam masci typowo do tego zrobionych, a potem nawilżam już olejkami od różowej. Rolowaniem się tej skóry się nie przejmuj, nie unikniesz tego przy smarowaniu dziary, skoro odpada przy smarowaniu to już nic złego się nie stanie, najważniejsze to nie drapać jak się zacznie swędzenie.Czasami się zdarza że tusz gdzieś nie wejdzie tak jak powinien i trzeba