Wpis z mikrobloga

Szkoda że tak Polskę zrujnowali, jak jesteś zdolny i chętny do nauki to nie kraj dla Ciebie, gdy mówiłem że chcę 2.8k-3k brutto na początek to negocjacje się kończyły XDD mimo znajomości języków obcych i to nie jednego a paru, najzabawniejszy był hotel przed pandemią, mieli wypisane języki obce (3, znałem je wszystkie na oczekiwanym przez nich poziomie), zaprosili na rozmowę o prace, ani jednego języka nie sprawdzili, pytał się tylko dlaczego CV jest po angielsku to wytłumaczyłem że też zagranicą szukałem więc nie tłumaczyłem, zresztą sami angielskiego wymagali więc powinni go znać i skoro zaprosili na rozmowę face to face to chyba ok?, przedstawiał jakieś oczekiwania - zgodziłem się na wszystkie, powiedział żeby dzwonić i się dowiadywać czy się dostało XDDDD, nie oddzwoniłem uznałem że za duża januszerka. Dopiero organizacja niemiecka zaproponowała współpracę i od początku spodobało jej się moje CV i całokształt i przedłożyli roczną umowę na początek, miałem kogoś oznaczyć po zakończeniu negocjacji ale to było dawno i zaginęło. #uniaeuropejska #jezykiobce #pracbaza
#polska
  • 4
@Serylek: Kiedy szukałem pracy jesienią, złożyłem CV do hotelu 4-gwiazdkowego u mnie w mieście. To jest jeden z 3 najlepszych hoteli w mojej miejscowości. Wymagania w ogłoszeniu dość spore, w tym dobra prezencja. Podczas rozmowy telefonicznej babka mnie przemaglowała z całego mojego życia, przetestowała mój angielski, a na koniec zaoferowała 2800 brutto. Śmiech na sali. Jedna noc w tym hotelu kosztuje kilka stówek. Jeśli ktoś oferuje gówno kasę za normalną pracę,