Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu triban RC500 mam 175cm wzrostu i przekrok 81cm i zastanawiam się nad rozmiarem ramy jestem na pograniczu S i M i nie mam pojęcia który będzie lepszy, a obecnie raczej nie ma możliwości jechać do Decathlonu i przymierzyć się do obu. Może jest ktoś podobnego wzrostu co ja, lub ma jakieś doświadczenie w dobrze ramy i doradzi.
#triban #rower #szosa
  • 12
@kozek: Ja mam 172cm wzrostu i przekrok 82cm i mam RC500 rozmiar M, który jest w moim odczuciu za duży. Dopiero po zmianie mostka na mniejszy (80mm) i kierownicy z mniejszym reach było w sam raz. Ale z drugiej strony jesteś wyższy i masz dłuższy tułów więc nie wiem czy ta M-ka nie będzie dla Ciebie git. Chociaż zasada mówi, że jak masz wątpliwości to bierz mniejszy, zawsze można dłuższy mostek
dużej ramy nie zmniejszysz


@89neo: Siodełko przesuniesz z 5cm, sztyca offset 0, krótszy mostek i kiera mniejszy reach. Jak się chce to można ale lepiej kupić dopasowany rower.
Dobra postanowione, zamawiam S, właśnie trochę się obawiałem że może być za mały ale poczytałem trochę opinii i rzeczywiści lepiej kupić mały i ewentualnie "powiększać" niż odwrotnie :) dziękuję wszystkim za poradę :)
@Bartezowsky: Do najbliższego otwartego decathlonu mam prawie 100km więc nie bardzo uśmiecha mi się tyle jechać chociaż tez tego nie wykluczam, ale obawiam się tego że pojadę i akurat na stanie nie będą mieli takiego roweru w tych dwóch rozmiarach więc się nie przymierze, i będzie wycieczka na darmo :)