Wpis z mikrobloga

Stała się tragedia. Umarł człowiek.

A właściwie ktoś o kondycji znacznie wyższej od człowieka. Polak.

Pojedynczy Polak. Bo jak tysiące Polaków umiera tu i teraz z powodu złej opieki medycznej, to najwyraźniej tylko statystyka.

Bo jak powiedział Miłosz w Polsce kondycja ludzka została wchłonięta przez polską i nie jesteśmy już ludźmi tylko Polakami.

W szpitalu w Wielkiej Brytanii zaprzestano podtrzymywania życia Polaka. Na reakcję państwa polskiego, które chciało zrobić z niego dyplomatę i na twitty sędzi Trybunału Konstytucyjnego (!!!) Krystyny Pawłowicz spuszczę zasłonę milczenia. Dochodzą do tego jeszcze przeróżne artykuły w mediach rządowych, które wprost zestawiają tę sytuację z dywizjonem 303. i Holocaustem.

Najgorsze jednak jest to, że żona Polaka, która zgodziła się na zakończenie jego cierpień, jest teraz odsądzana od czci i wiary przez innych Polaków.

Oto trzy przykłady. Nie będzie linków, ani autorów, bo nie warto:

Jeżeli żona tego pacjenta nie chciała z nim być to mogła się z nim rozwieść. Jest miłość bezwarunkowa i warunkowa. Zwykle miłość matki jest bezwarunkowa, a mąż czy żona mają różne powody, ale my tych powodów nie znamy.

Ja sobie wyobrażam że jego żona już z innym leży dlatego nie chciała by Sławomir się nie męczył i żeby go odłączyli. Bo jak ktoś kocha to nie pozwoliłby odłączyć tylko wierzył w wyzdrowienie.


Czyja wola moralnie jest ważniejsza?

A. matki, która chce ratować życie syna

B. żona, która chce, by męża odłączono od wszelkich aparatur, w tym dostarczających jedzenie i picie


Przypomnijmy, co napisano w Piśmie Świętym:

Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela.


Więc nawet Biblia i Tomasz Terlikowski potwierdzają, że żona miała prawo i rację w podjęciu takiej decyzji.

Jak można w obliczu takiej tragedii pluć na tę biedną kobietę? Nie wiem, ale się domyślam.

#neuropa #bekazprawakow #bekazpisu #prawo #tklive
a.....n - Stała się tragedia. Umarł człowiek.

A właściwie ktoś o kondycji znacznie...

źródło: comment_1611743822G60DKHkppCAm2rucOBiHtE.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bo jak powiedział Miłosz w Polsce kondycja ludzka została wchłonięta przez polską i nie jesteśmy już ludźmi tylko Polakami.


@am_anfang_war_napoleon:

Więc staję się nienormalny, wypełniony do granic polskością, i tam, gdzie inni mówią człowiek, ja mówię Polak; gdzie inni mówią kultura, cywilizacja i pieniądz, ja krzyczę; Bóg, Honor i Ojczyzna (wszystko koniecznie dużą literą); kiedy inni budują, kochają się i umierają, my walczymy, powstajemy i giniemy.


( http://www.miesiecznik.znak.com.pl/6792011donald-tusk-polak-rozlamany/
  • Odpowiedz
@am_anfang_war_napoleon: Dla mnie największą hańbą ze strony rządu, była chęć zbicia na tym kapitału politycznego, dosrania opozycji, wzbudzenia emocji i odwrócenia uwagi opinii publicznej od ich nieudolnej walki z wirusem, oraz brakiem umiejętności zorganizowania szczepienia. Przecież rządzący dobrze wiedzieli, że nie uda im się ściągnąć tego polaka, ale to była akurat sprzyjająca sytuacja, bo i stan w jakim znajdował się ten mężczyzna nadawał się idealnie do podbijania w chrześcijańsko -
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@am_anfang_war_napoleon: a widzisz, myślałem, że szpital miał #!$%@? i zignorował wolę rodziny. Ale skoro sama żona powiedziała (najpewniej po konsultacji z lekarzami), że szanse na wyjście są niewielkie lub żadne i że woli go odłączyć, niż przedłużać wegetacje (bo to jest wegetacja), no to teraz mamy ją pozbawić własnego zdania i możliwości wyboru? Beka. Miała prawo tak zadecydować, nie są to decyzje łatwe i proste, ale na dłuższą metę się
  • Odpowiedz
myślałem, że szpital miał #!$%@? i zignorował wolę rodziny


@buczubuczu: Była żona (+ córka), był szpital i koncylia lekarskie, był sąd. Pełna cywilizowana procedura i pełna zgodność opinii powyższych.

Po drugiej stronie matka i siostra w Polsce (które przy całym szacunku są dalszą rodziną niż żona i dziecko) i państwo polskie, które chciało wręczyć nieprzytomnemu paszport dyplomatyczny wbrew woli
  • Odpowiedz
państwo polskie, które chciało wręczyć nieprzytomnemu paszport dyplomatyczny wbrew woli żony.


@eoneon: gniję z tego szczególnie, to chyba od czasów konsula Liberii Jeremiasza Barańskiego największy absurd dyplomatycznego świata xD Ale paszport Baraninie dał dyktator umierającego z głodu państewka w Afryce a Polska ciągle uchodzi za kraj cywilizowany xD Ciekawe ile po odejściu PiS zajmie tłumaczenie, że u nas już wariatów nie ma i można z naszymi dyplomatami rozmawiać jak z
  • Odpowiedz
@buczubuczu: Takich spraw było przecież wiele, za każdym razem jakiś niezadowolony odwala cyrk w telewizji.
Pamiętam jeszcze sprawę Terri Schiavo, gdy mąż pogodził się z faktem, że jej stan jest nieodwracalny, a rodzice zaangażowali całą machinę medialną. Wszędzie przewijały się zdjęcia tej kobiety w permanentnym stanie wegetatywnym z jednoczesnymi apelami o "uszanowanie jej godności". Wtedy też do wagonika wskoczyli politycy, bo to zawsze dobra okazja na rozgłos. Na szczęście właśnie
  • Odpowiedz
@am_anfang_war_napoleon: Polska pod względem mentalnym to kraj trzeciego świata. Nie istnieje tu "kultura umierania".Typowy Polak wymusza na lekarzach ratowanie człowieka,który umiera na nieuleczalną chorobę w stadium paliatywnym. Nie ważne,że przysporzy taka terapia dodatkowego cierpienia choremu.Nie jeden raz słyszałem od znajomych,że reanimuje się zwłoki aby potem rodzinka nie zarzuciła medykom nieudzielenia pomocy.Ludzie nie potrafią w tym kraju przyjąć do wiadomości,że czasem babcia czy dziadek mając prawie 100lat umiera. Przecież śmierć w
  • Odpowiedz
Ja sobie wyobrażam że jego żona już z innym leży


@am_anfang_war_napoleon: to to sobie wyobraża, natomiast tego, że człowiek, który leży i nic nie może zrobić cierpi, już nie. I wyobraża sobie nawet cudowne ozdrowienie. Bardzo dobra wyobraźnia, taka błyskotliwa.
  • Odpowiedz
A właściwie ktoś o kondycji znacznie wyższej od człowieka. Polak.

Pojedynczy Polak. Bo jak tysiące Polaków umiera tu i teraz z powodu złej opieki medycznej, to najwyraźniej tylko statystyka.

@am_anfang_war_napoleon: O, jaka piękna parafraza cytatu Iosifa Wissarionowicza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz