Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, może mi ktoś wyjaśni bo sprawy nie sledzilem- ten Polak w Anglii był w śpiączce z niewiadomo jakim uszkodzeniem mózgu, większa część rodziny chciała jego powrotu do Polski gdzie trafiłby do najlepszej kliniki dla ludzi w śpiączce która "budzi ludzi". To skąd beka z polskiego rządu i tych, którzy są oburzeni decyzją Brytoli? Przecież w tej klinice wracali do zdrowia ludzie po gorszych wypadkach, a śmierci mózgu u niego nie stwierdzono, czy nie?

#polityka #neuropa #4konserwy
  • 18
@GOGER: no, ale dopiero jak wybuchła wrzawa medialna to opinia publiczna się dowiedziała. Długopis pewnie też dopiero wtedy xD Wciąż- skąd szyderstwa na głównej z ludzi, których to oburza?
@Kir91

skąd szyderstwa na głównej z ludzi, których to oburza


Szyderstwa biorą się stąd, że mózg tego człowieka był przez 45 minut pozbawiony tlenu i doszło do nieodwracalnego uszkodzenia tego właśnie organu.

Wszelkie działania polskiego rządu, były tylko i wyłącznie pijarową zagrywką tej bandy nieudaczników, które jedyne co potrafią, to taniec na grobach martwych, albo bliskich śmierci osób.

Ludzie świętsi od papieża. Prawi i Sprawiedliwi.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4289758754387631&id=100000606459200
Szyderstwa biorą się stąd, że mózg tego człowieka był przez 45 minut pozbawiony tlenu i doszło do nieodwracalnego uszkodzenia tego właśnie organu.


@Neubert: tak, wiem ale czy jest jakieś źródło które mówi że doszło do śmierci mózgu czy tylko do uszkodzeń? Wiem, że po 5 minutach następują zmiany ale są przypadki, że ludzie nie mieli tlenu kilka godzin (!) i zostali odratowani, zwłaszcza jeśli była reanimacja. Po prostu czy jest jakieś
@Kir91

https://wiadomosci.wp.pl/polak-w-spiaczce-w-anglii-szpital-w-plymouth-wydal-oswiadczenie-6600054327286656a

Początkowo był w śpiączce, ale teraz przeszedł do stanu wegetatywnego, z niewielką szansą przejścia do niskiego poziomu minimalnej świadomości - wskazuje rzecznik prasowy szpitala w Plymouth.

Zgodnie z wolą najbliższej rodziny (żony oraz córek) mężczyzna może zostać odłączony od aparatury podtrzymującej życie.

przypadki, że ludzie nie mieli tlenu kilka godzin


Wskaż mi proszę te przypadki. Wyeliminuj oczywiście te, związane z wpadnięciem do lodowatej wody.

Dziękuję.
Wyeliminuj oczywiście te, związane z wpadnięciem do lodowatej wody.


@Neubert: Niekoniecznie woda, ale spadek temperatury
https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C403128%2Csmierc-mozgu-mozna-odwlec-i-to-znacznie-dluzej-niz-sie-wydawalo.html

z niewielką szansą przejścia do niskiego poziomu minimalnej świadomości


@Neubert: no to niewielkie szanse były. I jeszcze Polska chciała to zrobić na własny koszt. Rozumiem obie części jego rodziny, nie rozumiem skąd hejt na oburzonych decyzją szpitala.
@Kir91

Niekoniecznie woda, ale spadek temperatury


No to wskaż różnicę pomiędzy zawałem, który spowodował 45 minutowe niedotlenienie mózgu w normalnych warunkach atmosferycznych u tego czlowieka, a historią Japonki, opisaną w artykule.

no to niewielkie szanse były


Na co były niewielkie szanse? Na spędzenie reszty życia przykutym do łóżka? Zajebista perspektywa w wieku 40 kilku lat.

Żona i córki wyraziły się jasno - tyle w temacie.

To do nich należał decydujący głos, a
Na co były niewielkie szanse? Na spędzenie reszty życia przykutym do łóżka? Zajebista perspektywa w wieku 40 kilku lat.


@Neubert: może sam mógłby zdecydować, jak woli resztę życia? xD

https://www.tysol.pl/a60198-Prof-Maksymowicz-Klinika-Budzik-Uporczywa-terapia-nie-jest-zywienie-Angielski-szpital-wydal-komunikat-ktory-wyglada-jak-donos-na-samego-siebie

Dobra, już mam swoje zdanie, dzięki za Twoje komentarze, jednak prof. Maksymowicz bardziej do mnie trafia.
@Kir91

Według przekazów ze szpitala, żona i dzieci mężczyzny byli za odłączeniem go od aparatury podtrzymującej go przy życiu. Mają twierdzić, że mężczyzna nie chciałby żyć w stanie, w jakim się znajduje. Żona nie zgadzała się na jego transport do Polski.


Skoro żona i trzy nieletnie córki twierdzą, że ich mąż i ojciec nie chciałby spędzić reszty życia w takim stanie, to raczej nie wyciągnęły sobie tej informacji z dupy?

Ja swoim
zdaniem szpitala tak. Nie zawsze przyklepuje się śmierć mózgowa w takim wypadku (oidp ona dotyczy śmierci pnia mózgu).


@Filipterka25: maszyny nie wentylowały zwłok. Pacjent oddychał samodzielnie, był tylko odżywiany kroplówką.

Skoro żona i trzy nieletnie córki twierdzą, że ich mąż i ojciec nie chciałby spędzić reszty życia w takim stanie, to raczej nie wyciągnęły sobie tej informacji z dupy?


@Neubert: za to matka i siostra wyjęła te informacje z dupy?
@Kir91:
Kolego, ale nie liczy się zdanie większości rodziny, tylko najbliższej rodziny. Jego najbliższa rodzina mówiła, ze nie chciał być podtrzymywany sztucznie przy życiu stad taka decyzja.

Kto byłby dla ciebie ważniejszy, żona i dzieci z którymi spędzasz resztę życia, czy inni? Pamiętaj, ze na końcu to nie siostra, czy jaka kuzynka będą się nim opiekować i marnować życie, to tez pewnie brał pod uwagę. Instrukcje były jasne, legalne, w dodatku
@Neubert: Dokładnie. A wyobraź sobie teraz sytuacje, ze masz jakaś nawiedzona ciotkę, robi aferę medialna z twojego wypadku i twoja żona przez 10 lat musi patrzeć na to jak umierasz s agonii.

Dlatego są jasne procedury, jest prawna odpowiedzialność żony i tyle. Ja w ogóle nie rozumiem po co rząd włączył się w ten spór, a przyznawanie paszportu dyplomatycznego to jakiś chory żart.
Niedawno była sprawa matki, co nie stać ja
@Kir91: tysol.pl Ty to nazywasz reasearchem? Budzik utrzymuje się z takich przypadków, za każdym razem jak ktoś się budzi to usłyszysz o tym, ale jak ktoś tam umiera, albo wegentuje po wybudzeniu, bo uszkodzenia nie pozwalają na żadną reha, to nie usłyszysz? ( ͡° ͜ʖ ͡°) w obecnych czasach da się określić jak uszkodzony jest mózg, uk to nie nigeryjski szpital na wsi, nie bój się, lekarze