Wpis z mikrobloga

  • 0
@lublinmk Właśnie o to mi chodzi, bo z tego co wiem, to czynsze są tam wysokie i dlatego mnie dziwi, że ludzie wolą TBS od kredytu.

Nie wolą
Czesto na kredyt po prostu nie stać
A czynsz jednak nizszy niz wynajem tego samego metrazu od osoby prywatnej
  • Odpowiedz
Tylko, że w TBS jesteś de facto najemcą i w przypadku okien to leży w gestii właściciela i to on decyduje niejako jak to się odbędzie. Co innego przemalować ściany, zmienić lampę czy baterię w umywalce a co innego okna/drzwi wejściowe/konstrukcja ścian/instalacje.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Z tego co kojarzę okna i drzwi to zgodnie z ustawą o ochronie praw lokatorów wyłącznie sprawa najemcy.
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Zajebiście kojarzę:
Art. 6b. ochr. praw lokator.
1.
Najemca jest obowiązany utrzymywać lokal oraz pomieszczenia, do używania których jest uprawniony, we właściwym stanie technicznym i higieniczno-sanitarnym określonym odrębnymi przepisami oraz przestrzegać porządku domowego. Najemca jest także obowiązany dbać i chronić przed uszkodzeniem lub dewastacją części budynku przeznaczone do wspólnego użytku, jak dźwigi osobowe, klatki schodowe, korytarze, pomieszczenia zsypów, inne pomieszczenia gospodarcze oraz otoczenie budynku.
2.
Najemcę obciąża naprawa
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: Źle kojarzysz i wypowiadasz się o czymś o czym nie masz pojęcia. Naprawa i konserwacja stolarki okiennej owszem, leży po stronie najemcy ale nie jej wymiana. To jest w gestii wynajmującego. Innymi słowy jak musisz wyregulować okna czy je uszczelnić to sprawa najemcy jak masz je wymienić to wynajmującego. Następnym razem jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to się nie mądrzyj w tematach o których masz nikłe pojęcie.

Art
  • Odpowiedz