Wpis z mikrobloga

Poszukuję jakiejś strony do ściągania dobrej jakości ebooków(strona z gryzoniem odpada, pełno tam syfu) najlepiej w rozszerzeniu epub. Żeby nie było nie zamierzam okradać twórców i książki kupuję w papierowej formie, jednak używanie czytnika jest dla mnie praktyczne i wygodniejsze w porównaniu z klasyczną książką.

#ebook #ebooki #epub #pocketbook #piractwo #ksiazki
  • 21
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Bardziej pasuje zeby wydrukowal.

W Polsce zgodnie z art. 23 ust 1 i 2 prawa autorskiego można wykonać dla siebie kopię materiałów, a także pożyczyć egzemplarz komuś z rodziny lub osobie, z którą utrzymujemy bliskie kontakty. Znajomi nie mogą już jednak wykonać kopii i zachować jej dla siebie. Polskie prawo autorskie zostawia nawet furtkę na wypadek konieczności obchodzenia zabezpieczeń technicznych, co jest legalne, o ile nie zamierzamy łamać innych zapisów.
  • Odpowiedz
@Primawer: Trochę jest polskiego contentu na prywatnych trackerach torrentowych, aczkolwiek trzeba wiedzieć „z czym to się je”. Z kolei jeśli szukasz po angielsku to jest tracker z książkami który ma wszystko (chyba) czego dusza zapragnie
  • Odpowiedz
@r__k: Dokładnie, rozumiem że przy pracy ebooków też pracują ludzie i chcą zarobić ale ceny książek są zbyt duże aby pozwolić sobie na kupowanie dwóch wersji, pierwszy portal który będzie sprzedawał książki w formie papierowej i dorzucał ebooki w gratisie zdobędzie mnie jako swojego wiernego czytelnika.
  • Odpowiedz
@Primawer: dokładnie. Ja akurat wolę papier, ale mój niebieski kindla i bez sensu, że musimy kupować obie wersje, jeśli chcemy przeczytać tę samą książkę. W praktyce jest tak, że faktycznie najczęściej kupujemy papierową wersję, a ebooka piracimy
  • Odpowiedz
Nie bez powodu umieściłem "#piractwo", płacenie za książkę w dwóch formach wydaję się dla mnie pozbawione sensu, a jednak pragnę "kolekcjonować" książki w formie papierowej.


@Primawer: Trochę niepraktyczne. Kupujesz książki by je zbierać ale jednocześnie z nich nie korzystasz bo masz czytnik by pozbyć się wszystkich wad fizycznych wydań xd A co do miejsca to jest problem bo zazwyczaj trafiają się skany gównianej jakości albo pdfy + nikt się nie
  • Odpowiedz
@Kryspin013: no ale ludzie tak czasem robią - czytają książkę i ją sprzedają dalej :D albo wlasnie wrzucają na chomika i inni sobie ściągają za free.
A Netflix chyba nie narzeka, bo zaczęliby ścigać za takie akcje
  • Odpowiedz
no ale ludzie tak czasem robią - czytają książkę i ją sprzedają dalej :D albo wlasnie wrzucają na chomika i inni sobie ściągają za free.


@r__k: yyyy, nie wiem czy to nie jest niezgodne z polskim prawem. Bo o ile możesz odsprzerdać nośnik z softem albo z jakąś treścią, tak książkę nie masz przypisaną do konta xd
  • Odpowiedz
@Kryspin013: na chomika ebooki, chyba zrobiłam za duży skrót myślowy w tym zdaniu xD
Chodziło mi o to, ze każdy nośnik można łatwo puścić dalej
  • Odpowiedz