Wpis z mikrobloga

kwii szurr, kwii chłopski rozum słuchaj ekspertów, zaszczep się nie dla siebie a dla bliskich kwii babcia ci umrze załóż maskę, drugie włochy piąta fala. Coś pominąłem drodzy covidianie?
  • Odpowiedz
@Celinka95 możesz proszę przedstawić mi jak w Polsce wygląda procedura end-to-end egzekwowania odpowiedzialności w przypadku NOP dla tej konkretnej szczepionki? Co to dokładnie oznacza że producent rzekomo bierze odpowiedzialność? Jaki jest zakres? Jak dochodzić swoich praw, roszczeń i udowodnić że wina leży po stronie producenta jak coś się stanie po szczepieniu? Dzięki.
  • Odpowiedz
@SpasticInk:

Proszę:

1. Procedura

Procedura jest identyczna jak w przypadku każdego innego dopuszczonego leku w Polsce pozywasz podmiot odpowiedzialny, czyli zgodnie z ulotką to BioNTech Manufacturing GmbH* z siedzibą w Moguncji przed polski sąd (jurysdykcja polskie sądu wynika z rozporządzenia Bruksela II bis, jak chcesz to mogę to szerzej opisać). Po złożeniu powództwa druga strona najpewniej składa odpowiedź na pozew, następnie sąd przeprowadza dowody (dowodami będą najpewniej dokumentacja medyczna oraz opinia
  • Odpowiedz
@SpasticInk: Plus mogę ci powiedzieć, że na rynku działa szereg kancelarii które reprezentują pokrzywdzonych w sprawach medycznych. Sprawy takie b. często kończą się ugodami, gdyż koncernowi zależy na dyskrecji i taniej jest zapłacić kwotę w ugodzie niż prowadzić długi spór przed sądem (obsługa prawników swoje kosztuje) i tracić wizerunkowo.
  • Odpowiedz
@Celinka95 dzięki. Czyli w praktyce bez szans na cokolwiek w tym państwie z kartonu. Miałem już do czynienia z polskimi sądami. W przypadku zgonu bardzo ciężko będzie udowodnić. Co innego pozwy zbiorowe vs GSK jak w przypadku Pandemrixa.
  • Odpowiedz
@SpasticInk: Mówią tak osoby które mają mało wspólnego z sądami. Szanse jak najbardziej są. W sporze medycznym raz brałem udział po stronie pokrzywdzonego i sprawa skończyła się zasądzeniem od dużego podmiotu (producenta kontrastu do rezonansu magnetycznego).

Szanse jak najbardziej są. Czy duże to trzeba oceniać poszczególne przypadki
  • Odpowiedz
@wojna: Proponuję sprawdzać informację a potem wrzucać obrazki. Miesiąc minął a tacy jak ty dalej nie potrafili dotrzeć do informacji że producent nie jest zwolniony z żadnej odpowiedzialności w UE... Dramat człowieku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz