Wpis z mikrobloga

Po długotrwałej antybiotykoterapii moja flora bakteryjną została zaorana. Od tamtej pory mam luźne stolce przy zbilansowanej diecie. Często się zdarzają nadmierne gazy i dziwne dźwięki z jelit bez bólu. Nie jem produktów mlecznych i jaj.
Myślicie że konsultacja online z gastrologiem wystarczy, czy wizyta w gabinecie będzie niezbedna? Może ktoś jakiegoś polecić?
#gastrolog #lekarz #zdrowie
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tom_Fordek: Flora bakteryjna potrzebuje nawet pół roku żeby się w pełni odbudować. Po zakończeniu antybiotykoterapii powinno się przez miesiąc przyjmować jeszcze probiotyk. Jeśli problemy masz z gazami i wzdęciami to polecam sanprobi ibs.
@Ruda_Maruda123 minęło więcej niż pół roku. Wzdęć nie mam, bardziej nie regularne wypróżnienia. Choć czasem miałem wrażenie że wszystko wraca do normy bo waliłem takie knagi że kible zatykało, a później znów powrót. Brałem probiotyk z olimpu colonbiotic że szczepem gg, myślałem że mi pomoże znów. Tym razem po całym opakowaniu brak efektów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tom_Fordek: możesz spróbować właśnie ten sanprobi ibs jeszcze mimo wszystko. Takie problemy to często wynik zaburzonej równowagi w mikroflorze. To jest cały ekosystem, więc jak masz za mało bakterii kwasu mlekowego względem np. drożdży to Ci będzie tak się odwalać.