Wpis z mikrobloga

@OddajButa123: wskaż mi chociaż jeden cytat z Wiedźmina jednoznacznie wskazujący na to, że wszystkie elfy były białe xD
Już pomijając fakt, że Netflix robi adaptację sagi Sapkowskiego i może sobie dostosowywać jej treść do własnych potrzeb
  • Odpowiedz
@ItWasATypo: a ty mi wskaż jakikolwiek cytat opisujący czarnego elfa, w wiedzminie jesli juz wygląd jakiegoś elfa jest szczegółowo opisywany to zawsze jako cechy charakterystyczne podawana jest blada skóra, delikatne rysy twarzy, wysoki wzrost, no i cechy typu szpiczaste uszy to wiadomo.

Już pomijając fakt, że Netflix robi adaptację sagi Sapkowskiego i może sobie dostosowywać jej treść do własnych potrzeb


@ItWasATypo: no jasne że tak, a ja moge sobie tą
  • Odpowiedz
@OddajButa123: no tak, bo jak Sapkowski opisał kilku elfów jako bladych, to oznacza że absolutnie wszyscy tacy są XD

no jasne że tak, a ja moge sobie tą adaptacje krytykować wedle swoich preferencji

to nie jest krytyka, bo nawet nie widziałeś jednego odcinka tego serialu, a już komentujesz xD to raczej ból dupy, bo cały dzień skaczecie małpy w zoo bo zobaczyliście czarnoskórego aktora ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
no tak, bo jak Sapkowski opisał kilku elfów jako bladych, to oznacza że absolutnie wszyscy tacy są XD


@ItWasATypo: tak, jeśli Sapkowski każdego elfa opisywał w ten sposób, to nie ma zadnych podstaw do tego żeby sądzić że pozostali wyglądają zgoła inaczej

to nie jest krytyka, bo nawet nie widziałeś jednego odcinka tego serialu, a już komentujesz xD to raczej ból dupy, bo cały dzień skaczecie małpy w zoo bo zobaczyliście
  • Odpowiedz
@OddajButa123: przeczytałem książki i nie mam bólu dupy o czarne elfy. Tak samo praktycznie wszyscy moi znajomi. Nawet nie zwróciłem uwagi na to w pierwszym sezonie Wiedźmina. Tylko wykopki rasiści mają z tym jakiś problem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@ItWasATypo: Ale zobacz - książka ma przesłanie przeciwko ksenofobii i dyskryminacji ze względu na pochodzenie, dosłownie o tym ona jest. A samozwańczy obrońcy wierności oryginałowi oburzają się za brak zachowania całkowitej czystości etnicznej wśród statystów xD
  • Odpowiedz
@ItWasATypo: nie jestem żadnym rasistom, netflix robi niedzwiedzią przysługe czarnym wciskając ich wszedzie na siłe, zresztą to samo tyczy się osób LGBT, długotrwałe wpychanie ludziom jakiejś ideologii do głów zawsze kończy się efektem odwrotnym do zamierzonego
  • Odpowiedz
@OddajButa123: a co cie to obchodzi jakiego koloru skóre ma elf? Naprawde ma to dla ciebie takie znaczenie? Spać nie możesz po nocach? Nie możesz żyć bez tej wiedzy? ;)


@faithlesskubernetes:
- Chad w białych włosach - dziwoląg, odmieniec, mutant
- Jedyny czarnoskóry elf w okolicy - wszystko jest ok, normalny elf

I cała immersja w #!$%@? xD
  • Odpowiedz
- Chad w białych włosach - dziwoląg, odmieniec, mutant

- Jedyny czarnoskóry elf w okolicy - wszystko jest ok, normalny elf

I cała immersja w #!$%@? xD


@maad: i to im właśnie próbuje wytłumaczyć, tylko cieżko to tłumaczyć komuś kto tylko udaje że przeczytał ksiazki
  • Odpowiedz
@OddajButa123

Jeśli czytałeś sage(a po przeczytaniu twoich wypocin jestem pewny że tego nie zrobiłeś)

zresztą to samo tyczy się osób LGBT


ej chłopaki, kto mu powie o Ciri ... tamtaramtam.. no ale czytał całą sagę to pewnie wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@OddajButa123: No dla mnie to jest niepojęte xD i jeszcze patrz komentarz wyżej

Ale zobacz - książka ma przesłanie przeciwko ksenofobii i dyskryminacji ze względu na pochodzenie, dosłownie o tym ona jest. A samozwańczy obrońcy wierności oryginałowi oburzają się za brak zachowania całkowitej czystości etnicznej wśród statystów


Książka ma przesłanie przeciwko ksenofobii, dlatego zróbmy serial tak, żeby tego problemu nie pokazywać xDD
  • Odpowiedz