Wpis z mikrobloga

@ItWasATypo: a ty mi wskaż jakikolwiek cytat opisujący czarnego elfa, w wiedzminie jesli juz wygląd jakiegoś elfa jest szczegółowo opisywany to zawsze jako cechy charakterystyczne podawana jest blada skóra, delikatne rysy twarzy, wysoki wzrost, no i cechy typu szpiczaste uszy to wiadomo.

Już pomijając fakt, że Netflix robi adaptację sagi Sapkowskiego i może sobie dostosowywać jej treść do własnych potrzeb


@ItWasATypo: no jasne że tak, a ja moge sobie tą
@OddajButa123: no tak, bo jak Sapkowski opisał kilku elfów jako bladych, to oznacza że absolutnie wszyscy tacy są XD

no jasne że tak, a ja moge sobie tą adaptacje krytykować wedle swoich preferencji

to nie jest krytyka, bo nawet nie widziałeś jednego odcinka tego serialu, a już komentujesz xD to raczej ból dupy, bo cały dzień skaczecie małpy w zoo bo zobaczyliście czarnoskórego aktora ( ͡° ͜ʖ ͡°
no tak, bo jak Sapkowski opisał kilku elfów jako bladych, to oznacza że absolutnie wszyscy tacy są XD


@ItWasATypo: tak, jeśli Sapkowski każdego elfa opisywał w ten sposób, to nie ma zadnych podstaw do tego żeby sądzić że pozostali wyglądają zgoła inaczej

to nie jest krytyka, bo nawet nie widziałeś jednego odcinka tego serialu, a już komentujesz xD to raczej ból dupy, bo cały dzień skaczecie małpy w zoo bo zobaczyliście
@OddajButa123: No dla mnie to jest niepojęte xD i jeszcze patrz komentarz wyżej

Ale zobacz - książka ma przesłanie przeciwko ksenofobii i dyskryminacji ze względu na pochodzenie, dosłownie o tym ona jest. A samozwańczy obrońcy wierności oryginałowi oburzają się za brak zachowania całkowitej czystości etnicznej wśród statystów


Książka ma przesłanie przeciwko ksenofobii, dlatego zróbmy serial tak, żeby tego problemu nie pokazywać xDD