Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maad: wnosi tyle, że niezależnie od koloru elfów to nasza wersja była #!$%@?, a Netflixa się całkiem przyjemnie ogladało (pomijając #!$%@? linii czasu)
@maad: A może zacznij odróżniać kolor skóry aktora/modela od gry przedstawiciela nierealnej rasy. Jeszcze można zrozumieć atakowanie koloru skóry aktora w serialu historycznym, gdzie musi istnieć immersja, ale tutaj masz do czynienia z serialem FANTASY. To NIE ISTNIEJE. A jeśli sam Sapkowski, który stworzył uniwersum to akceptuje, to krytyka koloru skóry elfów czy innych krasnali w wykonaniu "prawdziwych" fanów staje się kuriozalna. Bądźcie poważni. Wiecie lepiej od autora co on sam
tak, jeśli Sapkowski każdego elfa opisywał w ten sposób, to nie ma zadnych podstaw do tego żeby sądzić że pozostali wyglądają zgoła inaczej


@OddajButa123: Dedukcja nie pozwala na tworzenie twierdzeń absolutnych. A mówili, że filozofia nauki do niczego mi się nie przyda. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zresztą czarne elfy to jeden z mniejszych problemów tego serialu.
@Wronski444: Nie wiem czemu się do mnie dosrywasz. Nie jestem fanem i mam wywalone na kolor skóry aktorów. Po prostu dla osoby niezaznajomionej z uniwersum jest to nielogiczne

@ItWasATypo: No to po co te argumenty że książka miała przesłanie skoro w serialu nie jest to ukazane xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maad: przecież nawet nie oglądałeś tego serialu to raz, dwa jego akcja dzieje się długo przed powstaniem pierwszych wiedźminów xD
A jeśli ci chodzi o główny serial, to wątek prześladowań elfów i innych nieludzi, z tego co pamiętam, zaczął się dopiero rozkręcać w książkach, a pierwszy sezon był na podstawie opowiadań ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
A jeśli ci chodzi o główny serial, to wątek prześladowań elfów i innych nieludzi, z tego co pamiętam, zaczął się dopiero rozkręcać w książkach, a pierwszy sezon był na podstawie opowiadań ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@ItWasATypo: Tak chodzi mi o główny serial. Biorąc pod uwagę jak gnają z wątkami to szczerze wątpię że zmieszczą coś jeszcze. Zobaczymy
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Rafaello91: @sadistikexekution: nie oglądałem, ale wolnych czarnych było trochę w XVI wieku, szczególnie w krajach katolickich gdzie uważano że należy pozwolić im się cywilizować i osiągnąć jak najwięcej. Gorzej w krajach protestanckich było, ale nawet w takim USA zdarzali się czarni lub Indianie - posiadacze niewolników.
Ogólnie mam problemy z dziełami popkultury bo mocno wypaczają obrazy przeszłości w zbiorowej świadomości. Jako inny przykład podam podejście do kobiet w średniowieczu, a
@czeskiNetoperek: Ach netflix chce nauczać historii? Fajnie że w 'Bridgertons' arytokracja brytyjska jest taka jaka powinna być.


@Rafaello91: Tu chodzi o to, żeby nasrac na istniejąca kulturę.
Moznaby spokojnie powtórzyć światy gdzie elfy są czarne, a wszyscy są bi czy tam cokolwiek innego.
Tak jak można stworzyć historie o szpiegu kobiecie która ma licencje na zabijanie i nawet jest double-o - ale nie, trzeba przy okazji nasrac na istniejące rzeczy.