Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tworzę anonimowo co by można szczerze się wypowiedzieć bez koloryzowania :)

Ostatnio zastanawiałem się nad oszczędnościami. Ile miesięcznie na koncie oszczędnościowym to wg Was optymalnie? Ile Wy odkładacie? Czy w ogóle?

U mnie do tej pory było to zależne od miesiąca. 2k odkładałem niezależnie co by się działo, potem to co zostało przy następnej wypłacie. Zazwyczaj łącznie od 2 do 5k.
Teraz się porobiło lepiej i potrafię przelać i 15k miesięcznie co myślę jest dobrym wynikiem, szczególnie że oszczędzam na mieszkanie.

Zaskakuje mnie, że niektórzy moi znajomi w wieku 32-35 lat nie mają żadnych oszczędności i żyją od wypłaty do wypłaty.

#finanse #ekonomia #pln #bank

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #600e8cc87298ba000a3b4eca
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

Ile macie oszczędności miesięcznie?

  • 0 PLN 23.3% (35)
  • do 1000 PLN 17.3% (26)
  • do 3000 19.3% (29)
  • 3000-6000 20.0% (30)
  • 6000-10000 6.0% (9)
  • powyżej 10 000 14.0% (21)

Oddanych głosów: 150

  • 13
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jakie oszczędności? Z yebanego 2k? Jestem matołem bez wykształcenia. Rodzice mieli mnie w doopie, mi też przestało zależeć i dopiero ostatnie 5 lat to okres innego myślenia. Udało mi się odłożyć 300 zł przez ostanie kilka miesięcy. Boję się o przyszłość i boję się zrobić krok do lepszej przyszłości. Po prostu #przegryw
  • Odpowiedz
Kwestia tak naprawdę nie ilości która odkładasz a tego jaki procent twoich zarobków przeznaczysz na oszczędności. Inaczej wyglada 3k z 15k a inaczej 3k z 7k. Ja maja 6,5-7,5 potrafię odłożyć między 3-4K
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Każdego dnia zjadam przecier z owoców, kiełki, tofu, czosnek w kapsułkach, piję rano tran, wyeliminowałem cholesterol i tłuszcze zwierzęce, oprócz tego tranu z rana. Dzięki temu nie boję się o moje płuca, serce i nerki.
No i odkładam 2137 PLN tygodniowo, więc około 8500. Do tego co tydzień kupuję worek 20L ziemii (grunt to zdrowie, zresztą ziemia to nieruchomości przecież to w długim terminie się zwróci)
  • Odpowiedz
3k sztywno przelewam od razu po wypalacie jakie wydatki by się nie szykowały. Potem patrzę co dostaję jak wpływa następna i nadwyżka na oszczędności. W lepszym miesiącu i do 6k potrafiłem odłozyc co jest imo dobrym wynikiem
  • Odpowiedz