Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, bo zamierzam kupić xiaomi mi box żeby cieszyć się android TV na starszym telewizorze, bo tam smart działa baaardzo słabo. Nigdy mi boxa nie miałem dlatego mam dwa pytania.
1. Zobaczyłem, że sprzedawane są teraz Mi Stick, które wpina się bezpośrednio do HDMI i działa. Widzę, że ma trochę mniej ramu i czy to zauważalnie przeszkadza w użytkowaniu? Czy taki android na sticku się wiesza albo chodzi wolniej/gorzej po WiFi?
2. Czy są aktualnie jakieś promocje na boxy/sticku żeby kupić coś poniżej 200zl?
#androidtv #xiaomi #mibox
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Parkero:
Mam zarówno Mi Boxa, jak i Mi Sticka, więc się wypowiem:

- nie ma istotnych różnic w szybkości działania, opóźnieniach, czy wygodzie korzystania
- Box obsługuje rozdzielczości 4k, Stick "tylko" full hd.
- To nie do końca jest tak, że sticka wpinasz tylko do hdmi - on wymaga jeszcze zasilania. Jeżeli TV ma gniazdo USB, to możesz je stamtąd pociągnąć, ale wtedy urządzenie wyłącza się po każdym wyłączeniu TV, i trzeba czekać jakieś ~20-30 sekund
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@joolekk
@RandomowyMirek
@InterferonAlfa_STG
Dzięki za wypowiedzi. Czytałem właśnie recenzje i są skrajne :/ jedni są zadowoleni ze sticka i że działa dobrze, a inni narzekają na 1GB rami :/
To ma być android dla taty, który będzie korzystał tylko z YouTube i może netflix. Jego TV toSharp 60UQ10E, więc tam nie ma HDMI ale jest to bardzo solidny TV 1080p ze świetna matryca. Co raz bardziej skłaniam się do
  • Odpowiedz
@Parkero: mam tego sticka i jest prawie ok. Wszystkie vod działają jak powinny ale co kilka dni muszę wyłączyć i włączyć go bo napisy na prime video wypadają z synchronizacji, na netflixie też. Oprócz tego wszystko działa
  • Odpowiedz
jedni są zadowoleni ze sticka i że działa dobrze, a inni narzekają na 1GB rami :/


Pewnie zależy od tego, czego się oczekuje od takiego urządzenia.
Mi naprawdę nie robi różnicy, czy film na Netflixie włączy się o 0.5 sekundy wcześniej - skoro tylko działa, i się nie zacina, to w sumie co za różnica?

To ma być android dla taty, który będzie korzystał tylko z YouTube i może netflix.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@RandomowyMirek ile trwa to włączanie? Wtedy dochodzi dodatkowy kabel, a myślę, że od wejścia HDMI do kontaktu są jakieś 2 metry, więc nie łatwo będzie nawet taka ładowarkę znaleźć.
  • Odpowiedz
@Parkero miałem tego sticka przez kilka dni i odesłałem, nawet nie chciało mi się robić recenzji. Lepiej dołóż i jak już musisz to kup mi boxa. Jest dużo alternatyw i wszystko zależy od potrzeb. Przerobiłem ok 30 boxów, a w domu głównie używam taniego boxa za €30 z Chin i Fire Cube. Mi box leży bo ma swoje wady.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kodiwpigulce_pl jakie konkretnie różnice w tych różnych boxach? Tak jak pisałem, on żadnego kodi nie będzie używał. Sam YT i netflix no i może CDA. Żadnej filozofii, więc chyba każdy box powinien chodzić prawidłowo, co? Pytanie co ze stickiem bo widzę, że 50% zadowolona, a druga połowa narzeka i to bardzo
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Ghard_Lage myślę żeby zamówić z Chin bo będzie sporo taniej, a tam coś zwrócić to już lekka zabawa.
Dobra, pogadam z nim czy przeszkadzają mu dodatkowe kable czy nie ale poczekam też na jakąś promocje bo obecnie to nic nie ma :/
  • Odpowiedz