Wpis z mikrobloga

Liberale! Liberałko! Pamiętaj o złotej zasadzie:

Zarobek korporacji > Życie ludzkie

Najważniejsze są pieniążki a nie jakieś wymysły typu dostęp do leków czy szczepionek. Nie daj sobie wmówić komunistycznych bredni o moralności i empatii.

Jeśli twoja babcia umrze na COVID bo zabrakło dla niej szczepionki, to pamiętaj że:
- I tak by umarła bo jest stara
- Rząd okrada cię z podatku i nawet jak chcesz sprzedać jej kawalerkę to musisz im płacić haracz
- Żadna korporacja nie ucierpiała podczas naturalnego procesu jej śmierci
- Prezes Pfitzera opalając się na Bahamach za pieniądze ze szczepionek jest ci wdzięczny
- Nowy Rolls-Royce > potrzeby biedaków

Nie daj się nabrać. Zamordyści pokroju Zandberga chcą wmówić ci że korporacje powinny dzielić się produktem podstawowej potrzeby w trakcie epidemii - nic bardziej mylnego. Zadaniem korporacji jest maksymalizować zysk, a naszym zadaniem jest im w tym pomóc.

#bekazprawakow #bekazlibka #neuropa #antykapitalizm #4konserwy #koronawirus
Kozajsza - Liberale! Liberałko! Pamiętaj o złotej zasadzie:

Zarobek korporacji > Ż...

źródło: comment_1611565541EJYQJPvcGAYx3cZnP7zDQE.jpg

Pobierz
  • 140
  • Odpowiedz
Ależ epickie pudło. Szczepionka powstała szybko dlatego że państwowe regulacje zostały poluzowane, wszystkie papiery były załatwiane na bieżąco i wykonywano kilka rund testów jednocześnie. Do tego państwa dołożyły do szczepionek sporo z budżetów i dały firmom farmaceutycznym dostęp do wszystkiego co chciały, byleby utworzyły szczepionkę jak najszybciej. Gdyby nie to, szczepionkę mielibyśmy za 5 lat.


@Kozajsza: Czyli opracowanie szczepionki były blokowane de facto przez państwową biurokrację i regulacje? Rozchodziło się głównie
  • Odpowiedz
@Kozajsza: Oczywiście, że Pfizer powinien to zrobić. A może inaczej - nie udostępnić, ale odsprzedać tak, by zarobić analogiczną kwotę, co obecnie wyliczana. Świat by wyprodukował szczepionkę w miesiąc a nie rok, Pfizer zarobiłby tyle samo, inni (np. Polpharma) sprzedawałaby po 15 zł drożej i kto chce, może dopłacić. Kto nie chce - czeka na Pfizer. Wszyscy byliby happy.
  • Odpowiedz
@Kozajsza powiem ci coś co może zaboleć: prezes firmy pfizer ma w dupie życie, jakiejś babki z Polski, mało, ma w dupie życie 99.99% ludzi. Powiem Ci więcej: ciebie też nie rusza to, że ty siedzisz w ciepłym domku z dostępem do żarcia i telefonu, a ludzie z głodu umierają. Taki jest świat.
  • Odpowiedz
@Kozajsza: czy ty w ogóle ogarniasz, jak bardzo absurdalny jest pomysł Zandberga? Może jeszcze niech zwrócą się do Elona Muska, żeby przekazał nam patenty, to wtedy będziemy mogli sobie zbudować latające samochody xD

Warto mieć jakiekolwiek osadzenie w rzeczywistości, którego w tym przypadku zabrakło.
  • Odpowiedz
nie jest czasem tak, że rządy + madonna przekazali jakieś tryliardy dolarów na badania nad szczepionką, a teraz Pfizer jeszcze drugi raz się wzbogaca na jej sprzedaży?


@terwer358: no może tak być, ale tak jak mówię, kwestia umowy, mogli zawrzeć umowę, że dają im hajsy za darmową dystrybucję, czy za uwolnienie patentu.

IMHO rządzący za takie decyzje sami dostaną duży procent że sprzedaży za takie korzystne interesy dla firmy
  • Odpowiedz
@SirSherwood: Nic nie jest ważniejsze bo nie da się przełożyć jednego na drugie wg obiektywnych kryteriów.
Ja np. jestem egoistą wiec moje pieniądze są dla mnie zazwyczaj ważniejsze niż życie innych ludzi, ale Ty nie wątpię, że poświęcasz pół swojej pensji na ratowanie chorujących dzieci w Afryce ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Kozajsza:
@swza: @SirSherwood:
tu nie chodzi o zarobek. Bez patentow Pfizer po prostu by nie robil tych szczepionek, bo w sumie po co, skoro zaraz stracilby na nie patent.

Posrednio dzieki prawu patentowemu mamy teraz szczepionke, tak to bysmy mieli tylko Sputnik V.
  • Odpowiedz
@Tarec: Mało mnie obchodzi Afryka. Interesuje mnie Polska, bo to państwo narzuca mi pewne prawa i obowiazki. Więc z tego względu, ja też żądam coś od państwa. Afryka mi nic nie daje, tak samo jak ja jej.

Ja np. jestem egoistą wiec moje pieniądze są dla mnie zazwyczaj ważniejsze niż życie innych ludzi


Git, ale to nie ma znaczenia w kontekście realiów życia, bo państwo ci narzuca pewne rzeczy. Ale ma
  • Odpowiedz
Mało mnie obchodzi Afryka. Interesuje mnie Polska, bo to państwo narzuca mi pewne prawa i obowiazki. Więc z tego względu, ja też żądam coś od państwa.


@SirSherwood: Nikogo nie obchodzi twoje państwo, bo twoje państwo nie ma nad Pfizerem żadnej władzy. Warunki z dostawcami szczepionek negocjowała UE i bynajmniej nie robiła tego w sposób autorytarny. Nie wiem skąd pomysł, że jestem jakimś anarchistą podatkowym popierającym służbę zdrowia wzór USA, ale służbę
  • Odpowiedz
@Kozajsza: Gdyby nie ten zarobek to przecież ta szczepionka by NIE POWSTAŁA. Zamiast trzaskać nadgodziny na wolontariacie to większość tych ludzi co nad tym pracowali pewnie siedzieli by w innej firmie i robiłca coś zupełnie innego.

hur-dur jak rolnik może brać pieniądze za jedzenie. Bez tego ludzie umierają szybciej niż na covid.
  • Odpowiedz
Nikogo nie obchodzi twoje państwo, bo twoje państwo nie ma nad Pfizerem żadnej władzy. Warunki z dostawcami szczepionek negocjowała UE i bynajmniej nie robiła tego w sposób autorytarny. Nie wiem skąd pomysł, że jestem jakimś anarchistą podatkowym popierającym służbę zdrowia wzór USA, ale służbę zdrowia utrzymuje u nas państwo. Badań nad szczepieniami zachodnich koncernów państwo nie utrzymuje.


@Tarec: Gdzie my jesteśmy? Jesteśmy w UE. Co kształtuje działania polityków? Opinia publiczna i
  • Odpowiedz