Wpis z mikrobloga

Liberale! Liberałko! Pamiętaj o złotej zasadzie:

Zarobek korporacji > Życie ludzkie

Najważniejsze są pieniążki a nie jakieś wymysły typu dostęp do leków czy szczepionek. Nie daj sobie wmówić komunistycznych bredni o moralności i empatii.

Jeśli twoja babcia umrze na COVID bo zabrakło dla niej szczepionki, to pamiętaj że:
- I tak by umarła bo jest stara
- Rząd okrada cię z podatku i nawet jak chcesz sprzedać jej kawalerkę to musisz im płacić haracz
- Żadna korporacja nie ucierpiała podczas naturalnego procesu jej śmierci
- Prezes Pfitzera opalając się na Bahamach za pieniądze ze szczepionek jest ci wdzięczny
- Nowy Rolls-Royce > potrzeby biedaków

Nie daj się nabrać. Zamordyści pokroju Zandberga chcą wmówić ci że korporacje powinny dzielić się produktem podstawowej potrzeby w trakcie epidemii - nic bardziej mylnego. Zadaniem korporacji jest maksymalizować zysk, a naszym zadaniem jest im w tym pomóc.

#bekazprawakow #bekazlibka #neuropa #antykapitalizm #4konserwy #koronawirus
Kozajsza - Liberale! Liberałko! Pamiętaj o złotej zasadzie:

Zarobek korporacji > Ż...

źródło: comment_1611565541EJYQJPvcGAYx3cZnP7zDQE.jpg

Pobierz
  • 140
  • Odpowiedz
@Ganicjusz: państwa finansowały pracę nad szczepionką, ale hurr Durr prywaciarze sami! XD Nie żyjemy w libertariańskim raju i przez to świat jest bardziej złożony.
  • Odpowiedz
@Kozajsza: Jak myślisz, co się stanie, gdy raz zrobisz dużą korporację w trąbkę?
a) nic się nie zmieni, firmy dalej będą przeprowadzać kosztowne badania i procesy, a potem tracić pro publico bono
b) firmy wycofają się z rozwojowych branży, w których są stratne i skupią się na pewnym zarobku, tzn. produkowaniu dóbr konsumpcyjnych z zerową korzyścią dla społeczeństwa

No, panie myślicielu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kcrgs: kwestia zawartej umowy,

państwo niezobowiązująco sponsoruje firmę i zaskoczenie że firma chce pieniądze za swój produkt który opracowała
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ty lepiej nie chodź na randki bo możesz się zaskoczyć

Trzeba było się dogadać wcześniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) a nie rozdawać państwowe pieniądze w iście socjalistyczny sposób
  • Odpowiedz
https://public.tableau.com/profile/devexdevdata#!/vizhome/COVIDFundingvisualisation/COVID-19funding

EKHM.


@Kozajsza: Rządy nie posiadające własnej infrastruktury i zasobów ludzkich (bo są drogie w utrzymaniu) postanowiły ładnie wspomóc konkretnych dostawców, żeby ci wyciągnęli je z głębokiej otchłani, w jaką się wpakowali swoimi idiotycznymi decyzjami.

Jaki widzisz tu problem?

Ja tylko taki, że mamy niewydajny aparat państwowy ze zbyt dużym odsetkiem ciążącego balastu i zbyt małym ekspertów.
Gdyby tak nie było, nikt nie musiałby fundować tej szczepionki.
  • Odpowiedz
@Ganicjusz widziałeś by każdy inwestor podpisywał umowę? Zresztą prawo pozwala na wprowadzenie stanu wyjątkowego, a tym samym przejęcie szczepionek za bezcen jeżeli wymaga tego sytuacja. To co firma ma nie przestrzegac prawa?
  • Odpowiedz
pieniadze > Ludzkie życie, proste.


@Kozajsza: No bo taka prawda, co w tym złego? Ja nie oddałbym nawet 5 zł ze swojej kieszeni, jeśli miałoby to uratować życie twoje lub jakiejkolwiek innej osoby. Dlatego nie dziwię się, że dużo osób też ma to gdzieś.
  • Odpowiedz
widziałeś by każdy inwestor podpisywał umowę?


@kcrgs: twierdzisz że każdy inwestor daje swoje hajsy bez umowy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Daj za darmo pieniądze i zrób pikachu

Nawet w instytucji małżeńskiej stworzono intercyzy.

Jak ja Ci podaruję pieniądze za darmo to tez mogę się domagać zadośćuczynienia za inwestycję w Ciebie?? Albo chciałbyś żebym miał takie prawo
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kozajsza: Ja osobiście jestem zdziwiony, że tu nie było umowy międzynarodowej z rodzaju "fundujemy badania i dopuszczamy przyspieszony tryb wdrażania szczepionki, dzięki czemu możecie dopracować swój proces technologiczny, ale w zamian uwalniacie patent".
Ale to nie jest wina Pfizera czy jakiejkolwiek korpo i dobrze o tym wiesz. Oni są biznesmenami, a nie fundacja charytatywną, jeśli rządy pozwalają im (być może za lobbowanie i łapówki) na korzystniejsze dla nich warunki, to będą
  • Odpowiedz
@shoananas: Unikaj dalej xD Prosze, oprowadze cie po twoich reakcyjnych wysrywach.

Ale dam ci tl;dr bo wiem że nie przeczytasz.
Tl;dr xD z korposzczura
Tl;dr2 Unikasz odpowiedzi, odbijasz pałeczke zamiast odpowiedzieć. Ignorujesz fakty, jak np republikanie to prawacy, albo fakt, że umowa państwa z firmą to ingerencja w gospodarke (której to nie lubisz)

To co napisałeś, to jest czysty reakcjonizm. 0 logiki, 0 sensu, 0 konstruktywności, tylko hehe *****lewaków

PRAWAGI SPRZEDAWAJCIE
  • Odpowiedz
@SirSherwood przecież ty kasztanie powklejałeś do jednego komentarza naszą dyskusję dodając od siebie: "ja napisałem xyz", "ty napisałeś abc" i uważasz, że coś tym rozjaśniłeś? jak sugerujesz mi pewne idiotyczne poglądy, gdzie nic nie wskazuje na to, że tak myślę, to ci wtedy odpisuję: "co?", bo uważam, że może masz problemy z czytaniem.

co do Trumpa to w ogóle robisz z siebie klauna xD napisałem, że rząd, KTÓRY ROZDAJE HAJS ZA DARMO
  • Odpowiedz
@shoananas:

przecież ty kasztanie powklejałeś do jednego komentarza naszą dyskusję dodając od siebie: "ja napisałem xyz", "ty napisałeś abc" i uważasz, że coś tym rozjaśniłeś? jak sugerujesz mi pewne idiotyczne poglądy, gdzie nic nie wskazuje na to, że tak myślę, to ci wtedy odpisuję: "co?", bo uważam, że może masz problemy z czytaniem.


Próbowałem ci wyjaśnic przebieg, ale skoro dalej nie dociera ( ͡° ͜ʖ ͡°)

napisałem,
  • Odpowiedz
@Kozajsza narodowych sebków też nie lubię, a z lewicą nie mają za dużo wspólnego ( ͡° ͜ʖ ͡°) tym samym nie da się ukryć, że każdy lewak jest niemądry, ale nie każdy niemądry to lewak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Interes przedsiębiorców (...) jest zawsze pod pewnym względem różny od interesu publicznego, a nawet mu przeciwny (...). Propozycja jakiegoś nowego prawa czy przepisu regulującego handel, która pochodzi od tej klasy, powinna się zawsze spotkać z największą ostrożnością i nie powinna być nigdy przyjęta, zanim nie zostanie wszechstronnie i dokładnie zbadana, nie tylko z największą skrupulatnością, lecz z najbardziej podejrzliwą uwagą. Pochodzi bowiem od klasy, której interes nie jest dokładnie taki sam jak
  • Odpowiedz
@Kozajsza: On Smitha nawet jednego cytatu nie przeczytał. Tylko Korwina posłuchał i to jego cała wiedza o ekonomi widząc jak o lewakach pisze.
@shoananas: Kolejny deflect i ad personam. Ja psów nie będę obrażał, bo z nimi dyskusja jest efektywniejsza i na ogół rozumieją podstawową ekonomie.
  • Odpowiedz
@Kozajsza wow, wklejasz te wycinki ze Smitha, które jakiś szur neuropek wklejał tu miesiąc temu próbując odwodnić, że Smith to LEWAG!! xD przypomnę tylko, że został w komentarzach słusznie wyśmiany, bo wybrał sobie fragmenty pod tezę, które jej nawet nie broniły tak jakby tego chciał xD podrzuć ten wpis to się posmiejemy jeszcze z niego
@SirSherwood daj łapę
  • Odpowiedz