Wpis z mikrobloga

Ech Mirunie...wiem, że temat był ze sto razy, ale no...Wiecie jak jest, dopóki coś nie dotyczy Cię bezpośrednio, to się aż tak nie angażujesz. Otóż, dziś, odwiedzając dziadków przy okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka dowiedziałam się, że...ta daaam #!$%@? się w te całe garnki z tych legendarnych prezentacji i kij wie co jeszcze za jakieś galaktyczne sumy i oczywiście kredyty na lata...Zero sprawdzenia firmy, o sprzęcie nawet nie wspominam. Wiem, mnie też nie jest żal ludzi "my nie czytali, a teraz musimy płacić'', no ale to moi dziadkowie... Ech, tyle gadania wokół, tyle afer, a ludzi i tak się dają nabrać. Firma nie do zlokalizowania w necie...Minęło kilka dni, czy da się wycofać??? Ja jebe :/ Jak mi starzy ludzie mówią, że wiedzą więcej o świecie to kurła mam ochote ich zapytać, czy już byli na prezentacji pościeli i ekspresu za 15k...znalazłam wpis podobny sprzed około 4 lat i widzę, że oszustwa na około 7tys, a u moich dziadków drugie tyle... Jeszcze pamiętam jak ich ostrzegałam przed czymś takim...
#afera #zalesie #pytanie #pomocy
  • 13
Mogą złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, ale powodzenia z udowadnianiem oszustwa, jeśli podpisali wszystko dobrowolnie ¯\_(ツ)_/¯ na czym polegałaby w tym przypadku manipulacja? oszustwo? tylko na tym, że nie przeczytali umowy?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@megana_: umowa zawarta poza siedzibą firmy jest możliwa do wypowiedzenia w jakimś tam czasie. Poza tym można to na pewno jakoś odkręcić przy okazji zgłaszając to do uokik
@megana_: lata temu odkręcałem teściowi kołdry które mu wcisnęli, z tego co pamiętam jest jakiś okres kiedy można odstąpić od umowy, potem trzeba wypowiedzieć umowę kredytową. Trochę nerwów mnie to kosztowało, ale się udało. Btw jak przyjechał z tymi kołdrami to myślałem że teściowa go z domu #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Horkheimer: ja rozumiem, tylko, że nas na takie prezentacje nie wpuszczają, dobrze wiedzą, że target to starsi, którym mówią, że to są zajebiste rzeczy, naopowiadają, że to bardzo niewiele, nie przedstawiają w sposób jednoznaczny kwoty całkowitej
@megamamut: mam nadzieję, że do dwóch tygodni można się wyplatać z tego, w sumie mogliby byc na tyle cwani, aby zarejestrować firmę tymczasowo, tam, gdzie mają te całe prezentcje, aby obejść to, że umowe na odległość można wypowiedziec
@megana_: nie pamiętam jaki okres jest na rezygnację, a kiedy kupili te gary? w każdym razie trzeba działać niezwłocznie. Od razu polecony z rezygnacją ze zwrotką, można zadzwonić również z informacją o rezygnacji i rozmowę sobie nagrać. Generalnie w umowie powinne być informacje o prawie odstąpienia od umowy
@megana_: po rezygnacji z umowy jest jakiś czas na zwrot, wysłałem im te pier....e kołdry, oczywiście nie odebrali. Wtedy wysłałem im informację o tym że za przechowanie będę naliczał im koszty za każdy dzień, wysłałem ponownie i sprawa się zakończyła. Nerwów trochę zeszło
@megana_: nie, ze zwrotem nie. Nie znajdę już tych pism niestety. W tej chwili priorytetem jest wypowiedzenie umowy zawartej na odległość, poczytaj samą umowę tam powinny być zawarte warunki, wyślij wypowiedzenie umowy pocztą polecony+zwrotka, dodatkowo zadzwoń poinformuj o rezygnacji i nagraj.