Wpis z mikrobloga

Ej naprawdę nie wiem gdzie już zapytać xD
Czytam te strony i fora ale nigdzie nie ma sensownych odpowiedzi a z tymi PITami mam pierwszy raz do czynienia, może wy mi pomożecie.

A więc pobieram stypendium z lokalnej organizacji pozarządowej i dostałem już PIT-11 który teoretycznie mam rozliczyć chyba do kwietnia, tak?
Ale też wyczytałem że ten PIT też jest już przesłany do urzędu skarbowego i nie wiem czy już mi się zmienił dochód.
Czy jeśli wziąłbym teraz z urzędu skarbowego oświadczenie o dochodach to będzie już tak kwota stypendium uwzględniona czy dopiero po moim rozliczeniu w kwietniu?

Liczę na waszą pomoc bo jakoś przez całą szkołę nikt mnie nigdy tego nie miał okazji nauczyć, a ciężko przebrnąć przez te wszystkie paragrafy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#podatki #prawo #ksiegowosc #finanse #biznes #studbaza
  • 6
@arek0092: ogólnie to od chyba 2 lat, mozesz sie nie rozliczać i urząd zrobi to za ciebie. Minus taki ze nie odliczysz sobie krwiodawstwa i innych małoznaczących bzdetów. Wiec jeśli chodzi o coroczny pit to nie trzeba go wysyłać
@qhardyq: O to brzmi wygodnie, ale będę miał pierwszą okazję nauczyć się czegoś co mi będzie towarzyszyło przez całe życie, a też z zaufaniem do tego państwa i jego organów to raczej nie ma co przesadzać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale dzięki, przydatne info!
@arek0092: polecam, wiele młodych ludzi tak robi i machasz ręką na to. Potem się zastanawiasz jak errora wywaliło, czy doszło, czy dobrze, a spróbuj zapytać to 3 pokolenia wstecz każą płacić bo im sie o czyms tam przypomni XD