Wpis z mikrobloga

260x3 @9,5 ( ͡° ͜ʖ ͡°) bez pasa, pauzowane, PR w takim układzie. Trochę błędów jest i jeszcze w paskach, ale to 6 tydzień od prawie półrocznej przerwy w sumo. Zmieniłem pozycję miednicy i piersiowego przy starcie, przez co dół ruchu na duży plus ale po lockoucie kolan mam problem z synchronizacją i domknięciem, czego wcześniej nie było. Jakoś to muszę rozgryźć.

Sumo

Coś tam się zaczyna dziać, E1RM myślę że w granicach 285, czyli 300 do zrobienia w tym roku ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kolana już właściwie nie czuje, ostatnio zrobiłem 25km zimowo, w cięższych warunkach i po całym dniu w górach zero bólu.

Zacząłem trochę niestandardowo mieszać RPE, tj.

Wk3
T1
SQ
up to 3x @9
3 back offy x4 @8

BP
up to 3x @9
4x5 @8

SPE dla ciągów
4x8@7-8

2 lekkie ćwiczonka prehab

T2
DL
up to 3x@9
-50kg AMRAP

Feet up wide grip BP
up to 8@9 3x8 back offy @7-8

Pull ups
4x@9 +10kg

2 ćwiczonka prehab

T3
Siady pauzowane
5x3 @7

Seated ohp
up to 6@9
3 back offy x 6@7-8

Dumbell bench press
4x10 @7

Bułgar
3x10/str@7

Lat pulldown
3x10@7-8

T4
DL
up to x4 @7
-10% x5

CG incline BP
up to x10, 3x back off

DB pendlay
4x8

Brzuch, prehab

I w kolejnym tygodniu RPE w T1 T2 w bojach głównych obniżam do @7, czyli w przypadku ciągu wygląda to tak: wk1 250x3, wk2 240x3, wk3 260x3, wk4 245x3, wk5 260-265x3(?)
Póki co działa fajnie. Lubię pracować na autoregulacji ale jak mam w całym bloku założenie danego RPE to częsciej przestrzelam.

#bdmbyq #mirkokoksy #mikrokoksy #silownia
  • 4
@bdm_bq: Najsilniejszy seksowny gnojek na tagu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem czy problem ze skończeniem ruchu nie wynika u ciebie z braku napięcia na ziemi. Niby ją naciągasz ale potem i tak wyszarpujesz przez co trochę luzu może się pojawiać, widać szczególnie przy 2 i 3 powtórzeniu, gdzie tuż po oderwaniu kolana idą ci bardziej na zewnątrz niż były na starcie
@Eeeeyyyyeeee
Całkiem możliwe, dobra uwaga, dzięki. Wydaje mi się że problem z naciągnięciem i utrzymaniem tego napięcia wynika z tego że czuję jednak mocno nogę (nie chodzi o ból, bardziej po prostu praca/napięcie) przy starcie a że bolało to staram się oszczędzać i ciągnę plecami. Na niższym ciężarze tego nie widzę.
@urak666:
tak, kombinowałem tu trochę, ale albo mi otwiera kciuk o udo, albo bardzo spina klatkę jak zwinę piersiowy przy starcie. Tak jak na filmiku do tej sztangi wydaje mi się optymalne.