Wpis z mikrobloga

1. Aby utworzyć solidną stację kosmiczną na orbicie to potrzebujemy:

11 starshipów aby wynieść reaktor okrętowy w częściach na orbitę 1100t Starship max uniesie 100+t
3 dodatkowe starshipy aby wynieść płyty ołowiane potrzebne do zrobienia klatki bezpieczeństwa na reaktor

Starship zmieści max płyty 6m na 6m z marginesem 30cm

Dzięki za pomoc FLAC ale nie dam rady cię oznaczyć

Teraz kolejne pytanie:

Aby można było spokojnie przemieszczać się po stacji to jakiej grubości muszą być ściany i podłoga? Szukałem ile jest na ISS ale nie mogę znależć więc proszę o pomoc

#iss #spacex
  • 15
@hphp123: Ogrzewanie stacji (czajnik/ciepła woda/kuchenka/( ͡° ͜ʖ ͡°)) i powoli te radiatory/przewody się ochładzają to wystarczy? Chyba, że można ciepło dodać do maszyn z zakresu metalurgii aby wspomagać je?
3 dodatkowe starshipy aby wynieść płyty ołowiane potrzebne do zrobienia klatki bezpieczeństwa na reaktor


@MrNeko: W kosmosie niespecjalnie jest sens martwić się promieniowaniem emitowanym na zewnątrz. Nie trzeba klatki - wystarczy tylko skutecznie odseparować reaktor od pomieszczeń mieszkalnych. Kosmicznym problemem będzie natomiast chłodzenie. Już teraz, na ISS radiatory mają niewiele mniejszą powierzchnię od paneli słonecznych.
Pobierz GaiusBaltar - > 3 dodatkowe starshipy aby wynieść płyty ołowiane potrzebne do zrobien...
źródło: comment_1611275331UgFwh9itpSiiqzauWZP5z6.jpg
@GaiusBaltar: nie trzeba się zbytnio przejmować ale potrzebne jest jakieś pomieszczenie z reaktorem tak aby można było spokojnie się wokół niego poruszać i nie wypaść w kosmos. I jakby reaktor okazał się nieszczelny to wszystko będzie w 1 miejscu



@Aerwin: Ciepło potrzebuje jakiegoś ośrodka do którego może uciec. W próżnię nie ucieknie na nieszczęście
nie trzeba się zbytnio przejmować ale potrzebne jest jakieś pomieszczenie z reaktorem tak aby można było spokojnie się wokół niego poruszać i nie wypaść w kosmos


@MrNeko: Bo ja wiem. Zdaję sobie sprawę, że to zupełnie inny profil misji, ale kiedy testowali pomysł samolotu napędzanego reaktorem jądrowym (https://en.wikipedia.org/wiki/Convair_NB-36H ), po prostu oddzielili kabinę, bez dostępu. W sumie, przy obecnym poziomie automatyzacji, nie wydaje mi się aby dostęp dla załogi był