Wpis z mikrobloga

Czy ktoś kojarzy kamerę wifi minimum FullHD która nie wymaga połączenia z internetem ale będzie działać w sieci zamkniętej? Kamera do wewnątrz. Fajnie jakby była bardzo tania. Powiedzmy okolice 150,- maks

#monitoring #kamery zawołam także #banggood, może ktoś akurat spotkał.
  • 6
@ksiak: Większość "Chińczyków" IP sprzedawanych jako "1080p" powinna działać w sieci lokalnej bez problemu. Na kilkanaście testowanych tylko z jedną miałem problemy. Niestety nie wskaże ci konkretnego modelu, bo kupuję albo bez obudów, albo "dawno" i nie ma już tych modeli. Unikaj tych mocno promowanych w super-przecenach z "apkami". Reszta raczej da radę.
@bialy100k: dzięki za informację. Znalazłem jeszcze, że TP-Link powinien śmigać, muszę sprawdzić jak nocą to wychodzi czy widać coś w ogóle.
Kojarzysz czy da się ustawić zrzut pliku na serwer?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ksiak: nie wiem o jakim pliku piszesz. Przy zdarzeniach wykrcia ruchu większość umożliwia zapis jpg na serwer po ftp. Ale to nie jest efektywne, w sensie- będziesz miał rozmazaną plamę. Przy jednej kamerze HD zapewne sensowne byłoby użycie np. serwera QNAP jeżeli go masz. A jak nie masz, to stawiasz network video recorder = NVR, tanie kupisz od ~100 PLN + dysk Nie pisałeś wcześniej, że chcesz zapisywać :) Kamera to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ksiak: @ksiak: Tanie kamery to czesto 1 klatka(lub sekwencja) wysłana na serwer FTP lub adres e-mail. Tu już musisz szukać po możliwościach konkretnych modeli kamer. Jednak miej świadomość, że jeżeli to nie jest ,,ciemny korytarz" bez okien to albo będziesz miał za dużo, albo za mało alarmów i zapisów. W sensie- albo zero albo 600 w ciągu nocy.