Wpis z mikrobloga

Cześć mirki !

Mam problem z kontrahentem. Faktura VAT opiewa na kwotę 12k z haczykiem brutto. Kontrahent upiera się na płatność podzielona, a ja korzystam z konta ROR. Już raz wysłał mi środki i do niego wróciły. Ja nie chce tego choleratwa używać. Czy muszę przyjąć od niego płatność w ten sposób ? Da się go jakoś zmusić do normalnej płatności ?

Póki co napisałem mu maila z przytoczeniem, ze moje usługi nie obejmują załącznika 15 do ustawy VAT i kwota nie przekracza 15k brutto.

Pomożecie ?

#ksiegowosc #vat #firma #windykacja #dzialalnoscgospodarcza
  • 44
  • Odpowiedz
bo i nie ma obowiązku split. Dobrze się OP upiera.


@kuncfot: wiem, ale to janusz biznesu musi zrozumieć, że nie zawsze musi być rachunek firmowy i nie zawsze kontrahent jest płatnikiem vat, itp itd, ale janusze biznesu będą się upierać mimo, że nie mają racji
i tak jak piszesz, op powinien do gościa wysłać mail/pismo wyjaśniające i oczekiwać wpłaty, nie będzie wpłaty > komornikowi zlecić
  • Odpowiedz
@notdot: nie janusz tylko koleś, który woli się zabezpieczyć przed US, bo jeszcze potraktują mu kilka faktur jako jedną transakcję i będzie problem
@Piotrp4: załóż konto i tyle. ja się ziomkowi nie dziwię, że takie rzeczy woli mieć zabezpieczone przed pisowskimi urzędami
  • Odpowiedz
@notdot: ale kontrachent dokonał wpłaty tylko bank cofnął przelew, pokaże potwierdzenie przelewu, co zrobi sąd? Każe zapałacic ponownie to znów cofnie przelew. Nie widze ty żadnej winy nabywcy, jedynym Januszem jest wystawca fv który nie udostępnia każdemu możliwości zapłaty.
  • Odpowiedz
  • 1
@rejend: Serio uważasz ze blokowanie twoich środków na koncie VAT jest spoko? Lubisz się prosić urzędów o to, żeby uwolniły Ci wolna sumę ? A uwierz, że do tego są ostatnie.
  • Odpowiedz
@Piotrp4: nie musisz mieć rachunku firmowego, ale jednocześnie nawet jak gość puści Ci zwykłym przelewem, to żeby mieć dupochron musi puścić na numer znajdujący się na białej liście a tam są tylko konta firmowe z utworzonym rachunkiem VAT, więc...
ROR nie doda do białej listy @Wychwalany:
  • Odpowiedz
  • 0
@InterferonAlfa_STG: Zgodnie z art. 108b ust. 3 ustawy o VAT chcąc uwolnić środki z rachunku VAT przedsiębiorca musi złożyć wniosek do naczelnika urzędu skarbowego, który ma 60 dni na jego rozpatrzenie.
  • Odpowiedz