Wpis z mikrobloga

Siemanko, szukam czegoś żeby się przebranżowić i mam propozycje pracy jako spedytor. Spedycja na firmowych busach do 3,5t cała Europa na własnej działalności lub pod inkubatorem, wypłata bez podstawy, 40% tego co wykręcę leci do kieszeni. Pytanko do starych wyjadaczy, czy warto się w to pakować, słyszałem coś o nadchodzącej zmianie przepisów. Jeśli ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia to chętnie wysłucham ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#transport #spedycja #logistyka
  • 10
@holden_: Nie do końca tak jest, w transporcie poniekąd robię, kończę też prawko C, C+E. Od paru lat raczej tylko i wyłącznie branża automotive, choć przyznam że spedycja i logistyka niezbyt wiele. Przykładam się do swoich obowiązków, ale bardziej mnie zastanawia czy da się z tego wyżyć, jak długo trzeba się wdrażać żeby być samodzielnym, na co zwrócić uwagę wybierając pracodawcę.
@Marcel133: Rozumiem Twoje obawy, lecz mam podobną robotę, też
@Bednarek:
Po pierwsze, jeśli nie masz pojęcia o spedycji, logistyce, giełdach, rodzajach busów, zleceniach, kruczkach i patentach, nie znasz stawek co gdzie i za ile itd to sporo nauki przed Tobą.

Po drugie, jaki masz język obcy bo z samym angielskim to tak średnio świat zwojujesz.

Po trzecie, własna działalność = odpowiedzialność za błędy majątkiem własnym

Po czwarte, 40% od czego? Od marży? Od różnicy między zyskiem a kosztami? Kiedy te
@Trique: Proponowane zarobki to 40% od marży, busy podwykonawców, płatnika weryfikuję sam, przelewy nadzorują księgowi, o zaległości dba firma windykacyjna. Na chwilę obecną wiele więcej nie powiem, jutro może dowiem się czegoś więcej.
@Bednarek odpuść ziomek. Raz że busy to patotransport, dwa takie warunki wypłaty jak to jak strzał w mordę. Co jak przyjdzie martwy sezon (a właśnie taki idzie)? Albo nie zrobisz obrotu? Transport jest bardzo sezonowy. Lipa byłoby zostać bez wynagrodzenia za jakiś miesiąc
@cbass: Przerobiłem w życiu kilku spedytorów którzy np. Skończyli szkole matka z domu wygania do roboty to poszedł do spedycji. Zero pojęcia. Jeszcze jak trafi na ogara to go może wdroży i nauczy, gorzej tak jak wspomniałeś o busiarskim patotransporcie. Niema tachografu? Dawaaaaaj 6godzin na dobę miałeś pauzy i marudzisz? łogien! ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Bednarek: Trochę Ci #!$%@?ą, a trochę mają racji. Pracuje na takich samych warunkach - procent od marży na własnej działalności. Teraz jest kiepski moment na zarobek, ale dobry żeby sie wdrożyć i zobaczyć o co w tym chodzi. Na plus masz że mała firma z własnymi autami, ja pracuje w spedycji z podwykonawcami (a z tymi jest różnie). Jak masz jakieś pytania to pisz na priv